Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
TEDxİEL 2017 KonferansıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
TEDxİEL 2017 Konferansı

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi TEDx komitesi, uluslararası konuşmacıların, yenilikçi fikirlerini ve tecrübelerini genç beyinlerle paylaşmalarına ortam hazırlamak için 8 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Erkek Lisesinde TEDx konferanslarının 3.sünü düzenliyor. Bu organizasyonu gerçekleştirebilmek için desteklerinizi bekliyorlar.

Detaylar

TEDxİEL, 2014 yılında İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuş, TED konuşmalarından ilham alan, ülkeye yön verecek insanların ufkunu açmayı, fikir dünyalarını geliştirmeyi ve bu alanda okullarına ve diğer okullara örnek olmayı hedefleyen bir öğrenci topluluğudur. Her yıl, genç beyinleri yaymaya değer fikirlerle buluşturmak için okulumuzda TEDx konferansı düzenlemekteyiz.

TED Nedir?

TED, insanların farklı alanlarda bilgi paylaşımını sağlamak, yenilikçi ve girişimci fikirleri yaymak amacıyla kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur.  Açılımı Technology, Entertainment, Design  (Teknoloji, Eğlence, Tasarım) olup konferansların da konusunu kapsar.

Her iki yılda bir Kaliforniya, Monterey'de düzenlenen, misyonu insanları "Yaymaya Değer Fikirler"le buluşturmak olan bu konferanslar ilk kez 1984 yılında yapılmış olup 26 yıldır kesintisiz devam etmektedir. Konferanslarda iş adamlarından hayırseverlere, CEO’lardan yazarlara ve sanatçılara çeşitli konuşmacılar ve dinleyiciler yer alır. Konuşmacılar kendilerine verilen en fazla 18 dakikalık sürede başarılarını, başarısızlıklarını, düşüncelerini, deneyimlerini, ve tasarılarını paylaşır.

Geçmiş konuşmacılar arasında Bill Clinton, Bill Gates, Salman Khan, Al Gore, Stephen Hawking ve birçok Nobel Ödülü sahibi bulunmaktadır. Bu isimlerin yanı sıra yenilikçi fikirler ve girişimciler de izleyici kitlesiyle buluşmaktadır. TED, resmi sitesinde (www.ted.com) milyonlarca dinleyicinin bu fikirlere ücretsiz erişimini sağlar.

TEDx Nedir?

TED aynı formatı ve vizyonu paylaşan bağımsız organizatörleri yerel TEDx etkinliklerini gerçekleştirebilmeleri için destekler ve onlara genel kılavuzluk hizmeti sağlar. Bu organizasyonlar TED tarafından verilen lisans ile TEDx adı altında gerçekleşir ve aynı ilkeleri benimser.

TEDx etkinlikleri 400’ün üzerinde TED video arşiviyle etkinliğin kendi konuşmacıları ve performansarı ile beraber yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan verici konuşmalarla zenginleşen bir dünya sunar. Bu organizasyonlar tamamen gönüllülük esasına dayalıdır ve herhangi bir kâr amacı gütmez.

Bütçemiz

Okulumuzda düzenleyeceğimiz konferans ve oluşacak maddi ihtiyaçlar için desteklerinizi bekliyoruz.

Yemek                          : 2.000 ?

Fotoğrafçılık                : 1.000 TL

Ses sistemi                  : 1.500 TL

Dekorasyon                 : 3.000 TL

Eşantiyon                     : 4.000 TL

Matbaa                         : 2.500 TL

Performans                   : 4.000 TL

Toplam              : 18.000 TL

Parasal desteğin yanında, bize matbaa, eşantiyon vb. alanlarda destek olmak isteyen mezunlarımız bizimle aşağıdaki adreslerden iletişime geçebilir:

Elif Ercan

[email protected]

0535 086 06 66

Giray Kuru

[email protected]

0531 585 40 90

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!