Hoşgeldiniz > Yardım > Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Projeler

Herkes Burs Talep Edebilir mi?

İstanbul (Erkek) Liseli olmak kaydıyla herkes burs talep edebilir. Ancak burs talep edenin burs isteme gerekçesini açık olarak belirtmiş olması gerekir.

Destek İstediğimiz Projeyi Nasıl Siteye Koyabiliriz?

Öncelikle projenin mevcut kategorilerden birinde olması gerekmektedir. Bunun için sitemizin iletişim numaraları aranarak bu istek bildirilmelidir.

Burs Bağışları Nasıl Olacak?

Burs bağışları 3 şekilde olabilecektir.

  1. İELEV ve İELDER’in  burs havuzlarına yapılan toplu ya da aylık ödemeli bağışlar,
    Bu bağışlar havuzda toplanan fonlara eklenerek yıl başında burs almak için başvuruda bulunan ve talepleri belirli kriterlere göre değerlendirilerek uygun görülen orta öğretim ve lise öğrencilerine verilmektedir. 
  2. Belirli bir kişi anısına ya da kurum adına oluşturulmuş burs fonları için yapılan toplu ya da aylık ödemeli bağışlar
    Bu bağışlar kaybedilmiş bir arkadaşımızın anısına ya da bir kurum adına verilen burslardır. Bursa gelecek fon miktarına göre Vakfın/Derneğin belirleyeceği bursiyerler olabileceği gibi özellikle belli özelliklere sahip bursiyerler de olabilir.
  3. Talepte bulunmuş belirli bir öğrenciye yapılacak burs bağışları olarak gerçekleşecektir.
    Bu burslar kendilerini tanıtarak burs ihtiyacını gerekçelendiren bursiyerlerden oluşmaktadır. Bu talep sahiplerine burs vermek isteyenlerin öğrenci kardeşlerimizle doğrudan iletişim kurması sağlanacaktır.  Burs ödemeleri Vakfımız/Derneğimiz üzerinden olabilecek böylece kurumlara burs tutarını vergiden düşme imkanı sağlanacaktır.   

Bağışçılar

Herkes Burs/Destek Verebilir mi?

Lisemizden olsun olmasın, herkes burs verebilir, sitemiz aracılığı ile destek sağlayabilir. 

Burs Vermek İstersem Burs Talep Edeni Tanıyabilir miyim?

Burs vermek isteyenler talep edenler arasında burs vermek için uygun olduğunu düşündüğü kardeşimizi tanımak için sitemizin iletişim numaralara arayarak bu isteğini bildirmelidir.

Yapılan Bağışlar Nasıl Takip Edilecek?

Bu sitenin en önemli özelliği destek vermek amacıyla yapılacak bağışların şeffaf olarak takip edilebilmesidir. Destek talep edenler kendi projelerine gelecek bağışları anlık olarak takip edebilirken bağışta bulunan destekçiler de kendi bağışlarını havuzda görebilecekler. İsteyen bağışçı kimliğini vermeme özgürlüğüne sahip olarak sadece bağış miktarını gösterebilecektir. 

Toplanan Bağışların Sonucu Nasıl Görülecek?

Projelerin tamamlanmasının ardından o proje ile ilgili sonuç bilgisi sitede yer alacaktır. Ayrıca bağışçının sitemize üye olması durumunda üyeliğinden itibaren yaptığı tüm bağışları detaylarıyla görmesi mümkün olacaktır.


Ödeme

Burs ve Proje Bağışlarında Vergi Muafiyeti Var mı?

Kurumlar vergisi mükellefleri sitemiz aracılığı ile yaptıkları her tür bağışı iletilecek makbuzu ibraz ederek vergiden düşebilmektedir.  Şahısların bu muafiyetten faydalanması mümkün değildir.

Bağış Makbuzumu Nasıl Alırım?

Yapılan tüm bağışlar için makbuz kesilecek ve bağış sahibine gönderilecektir. 

EFT/Havale ödemesi için banka bilgileriniz nelerdir?
Yapı ve Kredi Bankası Yapı ve Kredi Bankası
Şube: Kozyatağı Ticari Şubesi (968)
Hesap Sahibi: İstanbul Erkek Liseliler Eğitim vakfı
Hesap no: 47292051 TL Hesabı
IBAN: TR49 0006 7010 0000 0047 2920 51
Bağış Ödemesi Nasıl Olacak?

Tanıtılan projelere destek vermek isteyenler bağışlarını Sitemiz üzerinden anında online olarak yapabilecekler. Ödenmek istenen miktar seçildikten sonra Site bağışçıyı otomatik olarak ödeme sayfasına yönlendirecektir.  Burada destekçiden kendisine gönderilecek bağış makbuzu için gerekli bilgiler istenecektir. Ardından bağışçı mevcut ödeme türlerinden tercih ettiğini seçerek ödemeyi yapabilecektir. Online ödeme türleri uluslararası güvenlik kuralları çerçevesinde gerçekleşmektedir. Gerekli güvenlik sertifikalarına ilişkin bilgiler ödeme sayfasında görülebilir.

Online ödeme gerçekleştikten sonra destekçi kendine ait miktarın toplanan miktara eklendiğini ve kendi adını bağışçılar arasında görebilecektir. Havale/EFT ya da mail order bağışları ise bağış tutarı destek hesabına ulaştıktan sonra izlenebilecektir.

Yapılan bağışlar sarısiyahdestek.com hesabında toplanacak ve proje bitiş tarihinde destek talep edenlerin adına ödeme gerçekleşecektir.

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!