Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İstanbul Erkek Lisesi Olimpiyat Kulübü Faaliyetlerine Destek (2016-2017)SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İstanbul Erkek Lisesi Olimpiyat Kulübü Faaliyetlerine Destek (2016-2017)

Proje tanıtım

Türkiye'de alanında en başarılı öğrenci topluluklarından biri olan İstanbul Erkek Lisesi Olimpiyat Kulübü, 2016-2017 eğitim öğretim yılında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarında hem sarı siyah camiasını, hem de ülkemizi başarıyla temsil etmek için çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Erkek Lisesi Olimpiyat Kulübü, bu etkinliklere katılırken doğacak maddi ihtiyaçlar için desteklerinizi bekliyor.

Detaylar

İEL Olimpiyat Kulübü olarak, faaliyetlerimizin başladığı 2010 yılından ve resmi olarak kulüpleştiğimiz 2014 yılından beri; fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar ve matematik branşlarında düzenlenen ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarında hem okulumuzu hem de ülkemizi temsil ediyor ve katıldığımız her organizasyonda birçok başarıya imza atıyoruz. Faaliyetlerimizin zorluğunun ve öneminin daha rahat anlaşılması için bilim olimpiyatlarından kısaca bahsetmek istiyoruz.

Dünyanın birçok ülkesinde; fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar ve matematik branşlarında düzenlenen bilim olimpiyatları, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve bu alanlarda ilerlemek isteyen genç yeteneklerin önünü açmak amacıyla her sene tekrarlanan organizasyonlardır. Ülkemizde de uluslararası olimpiyatlara hazırlık çalışmaları TÜBİTAK tarafından yürütülmekte ve başarı göstermiş öğrencilere, düzenlenen eğitim programlarıyla ilgili alanlarda seçkin akademisyenler tarafından eğitim verilmektedir. Bilim olimpiyatlarında henüz lise kademesinde oldukları halde öğrenciler, ilgilendikleri branşta akademik seviyede ilerleyip kendilerini geliştirerek yaşıtlarının bildikleriyle yetinmiyor ve bu uğraşın kendilerine kazandırdığı araştırma, geliştirme hevesi ile geleceği parlak birer bilim insanı olma yolunda ilerliyorlar. Biz de İEL Olimpiyat Kulübü olarak yıl boyu yaptığımız çalışmalar ile önce ulusal, sonrasında ise uluslararası düzeydeki bilim olimpiyatlarına katılarak hem okulumuza hem de ülkemize bilimsel alanda başarılar kazandırıyoruz.

İyi derecede bilgi birikimi gerektiren bu uğraşlar, özveriyle çalışan öğrencilere mezun olduktan sonra da fayda sağlamaya devam ediyor. Bir başarıdan bağımsız olarak sadece olimpiyat çalışmış olmak bile akademik düzeyde kendi başına büyük bir referans olarak kabul edilmektedir, nitekim lisede olimpiyat geçmişi olan birçok öğrenci, bu çalışmalarının referansıyla yurtdışında birçok prestijli üniversiteden kabul almıştır. Uluslararası bilim olimpiyatlarında başarı gösteren öğrenciler, ayrıca yurtiçinde de başarı gösterdikleri branşın ilgili bölümlerine sınavsız geçiş hakkı ve burs imkanı kazanıyor. Her biri gelecek için bir yatırım olan bu olimpiyatlara hazırlanma ve katılım süreçleri için elbette bir miktar maddi kaynak da gerekiyor. Bu faydalı uğraşların devamı ve daha çok Sarı Siyahlının bu uğraşların meyvesini yiyebilmesi için desteklerinizi talep ediyoruz.

Parasal destek talebinde bulunduğumuz etkinlikler:

Yarışma ve Geziler:

Tübitak 2. Aşama Olimpiyatı, Ödül Töreni, Ankara Gezisi: 1500 TL

Akdeniz Üniversitesi Matematik Olimpiyatı(Ulaşım, konaklama vs.): 4500 TL

Amerikan Bilim Olimpiyatları (AMC, AIME, USACO): 1000 TL

Kitap, Kırtasiye Malzemeleri ve Bilişim:

Kitap: 1500 TL

Teknik Ekipman (Yazıcı, bilgisayar masrafları) + Oda Masrafları (Tahta kalemi, klasör, zımba vs.): 2000 TL

 

Toplam: 10500 TL

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!