Anasayfa > Burslar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Abdullah Önver’23 Almanya’da Mühendislik Okuması için Destek ÇağrısıBAŞA
DÖNÜN

Abdullah Önver’23 Almanya’da Mühendislik Okuması için Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İEL 2023 mezunumuz Abdullah Önver, geçen yıl Abitur diplomasını aldı ve bazı üniversitelere kabul edildi ancak maddi sebeplerden ötürü bu hedefini ertelemek durumunda kaldı. Almanya'da mühendislik okumak, Abdullah’ın İstanbul Erkek Lisesi’ne adımını attığından beri hedefi ve bu hedefi gerçekleştirmeye kararlı. Öğrenci vizesi için gereken şartları tamamlayabilmesini sağlamak üzere kendisine hep birlikte destek olalım.

Abdullah’ın sizlere seslendiği mektubunu aşağıda paylaşıyoruz.

Detaylar

Değerli Sarı Siyahlı Abla ve Abilerim, 

Ben Abdullah Önver, İstanbul Erkek Lisesi 2023 dönemi mezunuyum. Geçen sene Abitur diplomamı aldım. Ardından bazı üniversitelere kabul edildim fakat maddi sebeplerden ötürü (öğrenci vizesi almak için gereken bloke hesap) maalesef bu hedefimi ertelemek zorunda kaldım. Almanya'da mühendislik okumak benim için bu okula adımımı attığımdan beri bir hedefti ve bu hedefi gerçekleştirmeye kararlıyım. Hem gereken meblağı biriktirebilmek hem de Almanca bilgimin bu bir yıllık sürede paslanmaması için Eylül 2023'ten beridir Almanca bir çağrı merkezinde çalışmaktayım.

Üniversite okuma hedefimi bir kenara bırakmak yerine bu amaca daha sıkı sarıldım. Fakat hak vereceğiniz üzere ülkemizdeki dengesiz döviz kuru ve ekonomik sıkıntılar maalesef tökezlememe neden oluyor.

Öğrenci vizesi alabilmem için bloke hesabımın açılması gerekiyor. Bu nedenle ihtiyaç duyduğum miktar 80.000 TL. Bu açığı kapattığım takdirde gereken parayı bloke hesaba yatırıp öğrenci vizesi için beklenen tüm şartları tamamlayacağım.

Amacıma ulaşmam için vereceğiniz destek benim için çok kıymetli. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.
Abdullah Önver’23

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!