Anasayfa > Burslar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İpek Pervaz’20 Almanya Heidelberg Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Klinik Stajı İçin Destek ÇağrısıBAŞA
DÖNÜN

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İpek Pervaz’20 Almanya Heidelberg Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Klinik Stajı İçin Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İEL 2020 mezunumuz İpek Pervaz, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 4. sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam ediyor. Kendisi, bu yaz Almanya'nın en eski ve bilinen tıp fakültesi olan Heidelberg Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’nda klinik staj yapmak için kabul aldı.

Gelecekte yetkin bir nörolog olma hedefiyle ilerleyen başarılı kardeşimize bu staj deneyimini yaşayabilmesi için hep birlikte destek olalım.

İpek’in sizlere seslendiği mektubunu aşağıda paylaşıyoruz. 

Detaylar

Değerli Sarı Siyahlı Abla ve Abilerim, 

İsmim İpek Pervaz. İstanbul Erkek Lisesinden 2020 senesinde okul ikinciliği derecesiyle mezun oldum ve şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 4. sınıf öğrencisiyim. 

Bu yaz Almanya'nın en eski ve bilinen tıp fakültesi olan Heidelberg Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’nda klinik staj yapmak için kabul aldım. 

İleride nörolog olmak ve özellikle nörogelişimsel hastalıkların tedavisi üzerine uzmanlaşmak istiyorum. Bu hastalıkların gelişim mekanizmasına ışık tutmak, en büyük ideallerimden biri. Bu idealler doğrultusunda tıp eğitimimin başlangıcından beri gönüllü klinik ve laboratuvar stajlarımı tamamladım, araştırma projelerinde yer aldım. Ayrıca son iki yıldır yürüttüğüm Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü başkanlığı çerçevesinde nörobilimi ve bilimsel okuryazarlığı teşvik eden ulusal ve uluslararası pek çok etkinliğin düzenlenmesinde rol aldım. Şu anda da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Ana Bilim Dalı’ndan öğretim üyeleri mentörlüğünde epilepsi üzerine yapılan bir çalışmanın parçasıyım. 

Geçtiğimiz yaz Bonn Üniversitesi Nöropsikoloji Laboratuvarı’nda bir araştırma stajı yapma hakkı kazandım. Depresyon ve epilepside yararlı olduğu kanıtlanmış bir nöromodülasyon tekniği olan vagus sinir stimülasyonu üzerine bir makalenin yazarları arasında bulunmam benim için çok anlamlı bir fırsat ve deneyim oldu. Ancak maddi kısıtlamalardan dolayı stajımın süresini bir ay daha kısa tutmam gerekti. 

Bu yaz kabul aldığım bu staj, gelecekte başarılı bir nörolog olma ideallerim için önemli bir adım. Staj masraflarımın bir kısmının karşılanması için size maddi destek çağrısında bulunmak istiyorum. 

Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim. 

Saygılarımla.
İpek Pervaz’20

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!