Anasayfa > Yardım > Sarı Siyah Destek nedir?

Sarı Siyah Destek nedir?

İstanbul Erkek Lisemizde ve Sarı Siyahlı camiamızda desteğe ihtiyaç duyanlar ile bu desteği verebilecek tarafların bir araya gelmesini sağlayacak online bir bağış sitesidir. Amacı, Sarı Siyahlı camiamızda destek talep edenler ile destek verebilenleri bir araya getirmek ve bu buluşmanın şeffaf bir biçimde gerçekleşmesini sağlamak, sonuçlarını şeffaf olarak ortaya koymaktır.

Neden Bu Site?

Lisemizde çeşitli konularda desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin, öğrenci kardeşlerimizin yurt dışında okumalarını finanse edecek maddi kaynak ihtiyacı, öğrenci kulübü faaliyetleri için sponsor desteği, bilimsel yarışmalara katılım ücretleri, ödül törenlerine katılım için yol ve konaklama harcamaları gibi… Ayrıca, çeşitli bilimsel çalışmalara danışmanlık yapabilecek hocalara ulaşma ihtiyacı gibi, maddi olmayan arayışlar da vardır. Okulun bakım onarım, malzeme ve hizmet ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla maddi ve bilgi desteği ihtiyacı da çok sık karşılaşılan destek arama türleridir.  

Fon ve destek arayışına kaynak sağlayabilecek nitelikte potansiyel grup, lisemiz mezunları ve mensupları ile lisemiz velilerinden oluşan geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Ayrıca, Sarı Siyahlı olmayan, ancak çağdaş eğitime fon sağlama konusunda hassas kişi ya da kurumlara da ulaşılarak sponsorluk desteği alınması söz konusudur.

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!