Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Beste Acar’20 Amerika Johns Hopkins Üniversitesi Stajı ve Almanya Heidelberg Üniversitesi Proje Katılımı için Destek ÇağrısıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Beste Acar’20 Amerika Johns Hopkins Üniversitesi Stajı ve Almanya Heidelberg Üniversitesi Proje Katılımı için Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İEL 2020 mezunumuz Beste Acar, Türkiye Sayısal 397’ncisi olarak girdiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümü 4. sınıfta eğitimini sürdürüyor.  Kendisi, Amerika’nın tıp alanında en bilinen üniversitelerinden biri olan Johns Hopkins Üniversitesi Jinekoloji ve Obstetri bölümünden, 24 Haziran’da başlaması planlanan bir staj kabulü aldı.

Bu stajın ardından ağustos ayında Almanya’daki Heidelberg Üniversitesinde Cerrahpaşa ve Almanya-Heidelberg’deki Ailevi Akdeniz Ateşi hastalarının hamilelik sonuçları ve komplikasyonlarının karşılaştırılacağı projeye katılma hakkı kazandı. Başarılı kardeşimize bu staj ve proje deneyimini yaşayabilmesi için gelin hep beraber destek olalım.

Beste’nin sizlere seslendiği mektubunu aşağıda paylaşıyoruz.

Detaylar

Değerli Sarı Siyahlı Abla ve Abilerim,

Ben İstanbul Erkek Lisesi 2020 mezunu Beste Acar. Eğitimimi Türkiye Sayısal 397’ncisi olarak girme hakkı kazandığım Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümü 4. sınıfta sürdürmekteyim.

Amerika’nın tıp alanında en bilinen üniversitesi olan Johns Hopkins Üniversitesinin Jinekoloji ve Obstetri bölümünden, 24 Haziran’da başlaması planlanan bir staj kabulü aldım. Her sene sadece birkaç öğrencinin dâhil olabildiği bu programa başarılı mülakatlarım sonucu katılma fırsatı buldum.

Staj boyunca Johns Hopkins Üniversitesinde Jinekoloji ve Obstetri bölümü Reprodüktif Bilimler ve Kadın Sağlığı Araştırmaları Laboratuvarı’nda çalışacağım. Bölümdeki profesörümle verdiğimiz karar sonucu çeşitli araştırma ve projelere katılacak, laboratuvarda çalışma tecrübesi edineceğim.  Ek olarak hastanedeki ameliyatlara ve vizitelere katılarak klinik alanda da kendimi geliştirme fırsatı bulacağım bu staj fırsatı benim için çok değerli.

Ağustos ayında, Johns Hopkins Üniversitesi stajım sonrası Almanya'nın ünlü Heidelberg Üniversitesinden bir profesör hoca, Cerrahpaşa’daki profesör hocam ve benim tarafımdan yürütülmesi planlanan, Cerrahpaşa ve Almanya-Heidelberg’deki Ailevi Akdeniz Ateşi hastalarının hamilelik sonuçları ve komplikasyonlarının karşılaştırılacağı projeye katılma hakkı kazandım.

Size ulaşma amacım, başarıyla kabul aldığım bu stajlara katılabilmem ve masraflarımı karşılayabilmem için maddi destek talebimdir. Ulaşım ve konaklama masraflarının son derece yüksek olduğu bu prestijli stajlar, profesyonel hedeflerime ulaşmamda son derece önemli adımlar olacaktır.

Akademik başarılarım, jinekoloji ve obstetriye olan ilgim ve azmimle; sizden aldığım destek sayesinde bu değerli fırsatlardan en iyi şekilde faydalanmayı ve kendimi geliştirmeyi hedefliyorum. Verdiğiniz desteği görmek benim için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.

İlginiz ve değerlendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Beste Acar’20

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!