Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Heidelberg Üniversite Kliniğinde Ortodonti Uzmanlığına Kabul Edilen Gül Orhan’ın Sizlere Bir Çağrısı Var!SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Heidelberg Üniversite Kliniğinde Ortodonti Uzmanlığına Kabul Edilen Gül Orhan’ın Sizlere Bir Çağrısı Var!

Proje tanıtım

Gül Orhan, İEL 2008 mezunu ve geleceğin iyi bir ortodontist adayı kardeşimiz. En büyük hayali olan ortodonti uzmanlığını Almanya’da Heidelberg Üniversite Kliniğinde yapabilmesi için karşısına bir imkân çıktı. Fakat uzmanlık yapacağı 1 sene boyunca kendisini finanse edebilmesi şartıyla… Yardımlarınıza neden mi çok ihtiyacı var? Cevabına Gül’ün eğitim hayatını ve desteklerinizin önemini anlattığı yazısından ulaşabilirsiniz…

Detaylar

Ben kimim?

İsmim Gül Orhan, İstanbul Erkek Lisesi’nden Abitur ve lise diploması ile 2008 yılında mezun oldum. Hep hayalini kurduğum İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini başarılı bir şekilde 2013 yılında bitirdim. Yine İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Protetik Tedavi bölümünde Doktora öğrencisi olmaya hak kazandım ve bir dönem boyunca bu bölümde hasta baktım. Mainz’da Johannes Gutenberg Üniversitesinde staj yapma ve orada eğitim hayatıma devam etme fırsatı karşıma çıkınca İstanbul Üniversitesinden ayrıldım. Mainz’da bir senedir bir pedodonti kliniğinde çocuk diş hekimliği yapmaktayım. Aynı zamanda Johannes Gutenberg Üniversitesinde tedavi bölümünde ortodonti ile ilgili bir konuda doktora tezime başladım. Almanya’ya gelmemdeki temel amaç ve tek hayalim olan ortodonti uzmanlığını Heidelberg Üniversite Kliniğinde yapabilmem için bir imkan karşıma çıktı. Fakat bana uzmanlık yapacağım bu bir sene içerisinde maaş veremeyeceklerini söylediler ve kendimi bu bir sene için finanse edebilmemi şart koştular. Eğer bir şekilde beni destekleyecek bir burs bulabilirsem beni uzmanlık öğrencisi olarak kabul edebileceklerini söylediler. Maddi başka herhangi bir gelirim olmadığı, başka bir kurum ve kuruluştan karşılıksız herhangi bir burs almadığım için, oldukça zor bir durumdayım.

Öğrenimime devam edebilmem için sizin yardımına ihtiyacım vardır. Verebileceğiniz her türlü destek benim için oldukça önemli.

Bana vereceğiniz yardıma neden bu kadar ihtiyacım var?

Üniversitede uzmanlık ögrencisi olarak geçireceğim zaman diliminde herhangi bir maaş almayacağım ve tam zamanlı olarak sözleşme yapılacağından ötürü başka bir yerde çalışamayacağım için, bana verilecek her türlü maddi yardım, benim orada hayatımı sürdürebilmemi, eğitim masraflarımı karşılayabilmemi sağlayacaktır.

Bu bir yıllık süreç içerisinde ne kadarlık bir bütçeye ihtiyacım var?

12.000€ (36.000 tl)

Aylık hangi harcalamalarım ve ihtiyaçlarım var?

Almanya´daki temel geçim masraflarım (kira, elektrik, su doğalgaz giderlerim, saglık sigortası, beslenme ihtiyaclarım, ulaşım harcalamalarım), bunun haricinde eğitim giderlerim, alacağım kitaplar ve katılmam gereken kurslar, eğitimler, seminerler.

Bu desteğe ne kadar süre ile ihtiyaç duyuyorum?

12 ay boyunca bu desteğe ihtiyac duyuyorum. 12 ay (ayda 1000 €).

Yardımlarınız ve ilginiz icin şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Gül Orhan (İEL ’08)
 

(Gül’ün CV’sine “Dokümanlar” sekmesinden ulaşabilirsiniz.)

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!