Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Willams College’a Tam Burslu Kabul Edilen Zafer Cesur Uçak Bileti İçin Sponsor Arıyor!SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Willams College’a Tam Burslu Kabul Edilen Zafer Cesur Uçak Bileti İçin Sponsor Arıyor!

Proje tanıtım

İEL’15 mezunu kardeşimiz Zafer Cesur, üniversite eğitimini ABD’de Williams College’da tam burslu olarak sürdürmeye hak kazandı. Massachusetts eyaletine bağlı Williams College’da İktisat/Matematik çift anadal yapacak olan Zafer kardeşimizin siz ağabey ve ablalarından tek beklentisi İstanbul’dan Boston’a gidecek uçak biletini karşılamanız… Zafer’in eğitim hayatındaki edinimlerini aşağıda kendi kaleme aldığı metinden okuyabilirsiniz…

Detaylar

Merhabalar, ben Zafer Cesur. Bu sene İstanbul Lisesi'nden mezun oldum ve üniversite eğitimimi ABD'de bulunan tam burs kazandığım Williams College'da sürdüreceğim.

Çalışmalarım ve sorumluluklarım:

-Eğitim hayatım boyunca matematikle hep iç içe oldum. Hazırlık sınıfından beri okulumuzun matematik olimpiyatları takımının üyesiydim. Okul içindeki ve hafta sonlarındaki boş zamanımın büyük bir kısmını olimpiyat çalışmalarına adadım. Okulumuzda ilk kez düzenlenen American Mathematics Competitions'ı organize ettim.

-Felsefe ve sosyoloji gibi sözel bilim dallarıyla yakından ilgileniyorum. Bu dallardaki ufkumu genişletmek için Sabancı Üniversitesi'nde "Toplum, Ekonomi ve Politika" adlı dersi aldım. Poedat Kolektifi tarafından Nesin Matematik Köyü'nde düzenlenen 2. Varoluşçuluk Buluşması'na katıldım.

-5 senedir gitar çalmaktayım ve kendimi müzik alanında daha fazla geliştirebilmek için London College of Music'in düzenlemiş olduğu sınavlara katıldım. 8 kurdan oluşan sınavda elektro gitar alanında 8. kuru en yüksek puanla tamamlayarak dünyanın her yerinde geçerli, lise düzeyinde konservatuvar bitirmiş statüsü elde ettim. Ayrıca bir sene boyunca müzik teorisi ve solfej eğitimi aldım.

-Müziği sadece bir hobi olarak değil, sosyal farkındalık yaratma potansiyeline sahip bir unsur olarak görüyorum. 2013 yılında düzenlenen "Hayatı Sanatla Yakala" projesinin organizasyonunda aktif rol aldım ve müzik grubumla beraber festivalin sonunda sahne aldım. Yılın başından beri Medea Güzel Sanatlar bünyesinde bulunan öğrenci müzik gruplarının prova süpervizörlüğünü yaparak onlara gösterilere hazırlanma konusunda yardımcı olmaktayım.

-İstanbul Lisesi'nde Amerikan üniversitelerinden kabul almak isteyen öğrencilere döküman temini ve rehberlik gibi konularda destek sağlayarak elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. İhtiyaç olduğu durumlarda arkadaşlarımı sınavlara çalıştırıyorum.

Hedeflerim:

Üniversitede iktisat/matematik çift anadal yapacağım. Yüksek lisans öğrenimimi de Amerika'da tamamladıktan sonra kariyerime akademisyen olarak devam etmek istiyorum.

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!