Anasayfa > Lise İhtiyaçları < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Yuvamıza DönüyoruzSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Yuvamıza Dönüyoruz

Proje tanıtım

Bir müjdemiz var! Bizlere asırlar gibi gelen ayrılık nihayet bitiyor ve kardeşlerimiz bu yıl yuvaya dönüyorlar. Artık erkek yatılılar, yeniden Lise bahçemizde vakit geçirip, yatakhaneye, yemekhaneye gidebilecek, Lisemizin muhteşem binasının gölgesinde geceleyebilecekler… Çünkü yıllarca İELEV, İELDER ve İstanbulspor’a hizmet eden Lisemizin ek binası, şimdi “Erkek Yatakhanesi”ne dönüşüyor. Üstelik, yeni pansiyon binası yapıldıktan sonra da bu yatakhane hizmet vermeye devam edecek.

Bu çok acil dönüşüm için İEL-OAB, İELDER ve İELEV el ele vererek toplanması gereken 920.000 TL’nin 600 bin TL’sini temin etti bile… (İEL-OAB 300.000 TL, İELEV 200.000 TL, İELDER 100.000 TL)

Haydi, ŞİMDİ SIRA HEPİMİZDE… İsminizin bağışçılarımız arasında olmasının, Sarı Siyahlı olmanın gururunu yaşayın…

Detaylar

Bu müjdeyi vermek nasıl mümkün oldu derseniz, kısaca anlatalım:

Okul yönetimimizin yakın bölgede bulduğu pansiyon binasının fiziksel dayanıksızlığı ortaya çıkınca, Dernek ve Vakfın önceki yıllarda kullandığı ek bina gündeme geliverdi. Yani, şimdiki Yemekhane binası yeni Yatakhanemiz olabilir miydi? Bu değişim için çalışmalar başladı bile. Şimdi, Camiamızın Kurumları olarak omuz omuza gücümüzü birleştiriyoruz. Sarı Siyah’ın gücünü bir kez daha yaşamak ve yaşatmak için hepimize fırsat… Gelin, gücümüzü birleştirelim. Okulumuzda yatakhane hasretini birlikte bitirelim. Kardeşlerimizi geceleri de okulumuzda görelim….

İstanbul dışından gelen 130 erkek kardeşimizin, yeni pansiyon binası tamamlanana dek bu binada kalması planlandı. Bu binanın tümüyle elden geçmesi gerekiyor. Elektrik sistemi ve ısıtma sistemi eski ve yetersiz; yeni bir kazan ve sıcak su şebeke sistemi gerekiyor. Duşlar, WC’ler ve tüm ıslak alanlar yeni yapılacak. Binanın içi, MEB yönetmeliğinde öngörüldüğü şekilde dizayn edilecek, zemin tamamıyla yenilenecek. Yatakhane tefriş edilecek ve kardeşlerimizi karşılamaya hazır duruma gelecek. İşte bütün bunların yeni döneme yetişmesi gerekiyor. Çok az zaman var!

Peki, yemekhane yatakhaneye dönüşecekse yeni yemekhane neresi olacak? Eskiden büyük yemekhane olarak kullanılan, pek çoğumuzun yüzlerce kez yemek yediği, okulun en büyük hacimli mekânı, uzun süredir kantin olarak kullanılıyordu. Şimdi bu mekân yeniden özüne dönüyor ve yeni pansiyon binası yapılıncaya kadar yemekhane olarak hizmet vermeye hazırlanıyor. Yani, bir diğer iş de kantinin yemekhaneye dönüşümünü; elektrik, mekanik, mutfak alanı, depo alanı gibi birçok işi yeni döneme yetiştirmek zorundayız.

Okulumuzda başlayan bu yoğun çalışmaya destek olmak için, bizler camia kurumları olarak elimizden gelen gayreti gösteriyor, kısıtlı mali olanaklarımızı sonuna kadar zorluyoruz. Şimdi sizlerden de destek bekliyoruz. İmkanları sınırlı olanlarımızın desteği küçük olabilir, ama yeter ki olsun… İmkânı uygun olanların ise yarınların aydın bireylerinin yetiştiği ülkemizin çağdaş eğitimine destek olacaklarından şüphemiz yok. Yatılı kardeşlerimizin yuvalarına dönmeleri için ister nakdi destek verin ister firmanızdan kazan, pompa, boru, armatür vb. teknik malzemeyi bağışlayın.

Bağışlarda vergi muafiyeti olup, kurumsal bağışlar vergi matrahından düşülebilir. Bağış yapanlar, projede “Bağışçılar” sorgusu yapıldığında görülebilecektir. Yapılacak tüm nakdi bağışlar için bağış sahibine makbuz kesilecektir. 100 TL üzerindeki bağışların makbuzları adrese gönderilecektir. 100 TL ve altındaki bağışların makbuzları ise taranarak bağışçının e-posta adresine iletilecek, isteyenler İELEV’den makbuzlarını alabilecektir. Dileyenler, tercihlerini bildirmeleri halinde, makbuzlarını Dernek merkezinden ya da Lisemiz Okul Aile Birliğinden de alabilirler. Bağışlarınızla ilgili yapacağınız EFT ve havalelerin açıklama kısmına "İEL Yatakhane bağışı" ibaresini yazmanızı önemle hatırlatırız.  

Çalışma tamamlandığında ulaşılan harcama toplamına ilişkin detaylı bilgiyi de Camiamız ile paylaşacağız. 

2 bin TL ve üzerindeki miktarlarda bağışta bulunanların isimlerine bir şükran ifadesi olarak girişte oluşturulacak panoda, bağış tutarı büyüklük sırasına göre yer verilecektir.

Haydi! Siz de hemen destek olun…
 

İSTANBUL ERKEK LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİ                                                                   

İSTANBUL ERKEK LİSELİLER DERNEĞİ

İSTANBUL ERKEK LİSELİLER EĞİTİM VAKFI

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!