Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
ALPEREN MADEN'İN ALMANYA'DAKİ EĞİTİMİ İÇİN DESTEK ÇAĞRISISONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
ALPEREN MADEN'İN ALMANYA'DAKİ EĞİTİMİ İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

Proje tanıtım

2019 mezunu kardeşimiz Alperen, Ludwig-Maximilians Üniversitesinden kabul almış. İdealleri doğrultusunda Almanya’da İşletme okuyacak. Ancak ekonomik şartların ideallerini engellemesine izin vermek istemiyor. Camiamıza güveniyor ve bizlerden destek bekliyor. İşte eğitime katkı için bizlere bir fırsat. Başarılı bu kardeşimizi desteklemek için hemen bağış yapın, Alperen’e destek verin. Onun ideallerine ulaşmasına katkıda bulunalım.

Detaylar

Ben, Alperen D. Maden, 5 Ocak 2000’de Kırklareli’de doğdum. 14 yaşında bir çocuk olarak girdiğim İstanbul Erkek Lisem, dünyaya bakışımı değiştirdi, ufkumu genişletti. Başarılabilecek şeylerin neredeyse bir sınırı olmadığını keşfetmemi sağladı. Kendi ideallerimi belirledim ve bu ideallere ulaşmak için eğitimimi Almanya’da planlamaya başladım. İdeallere yolculuğun özellikle maddi olarak zor olacağını biliyordum. Nitekim, annem devlet hastanesinde hemşire… Babam da bir süredir olumsuz ekonomik şartlara boyun eğmiş durumda... Ancak orta sınıfın kısır ekonomik döngüsünü kırmak adına, Almanya’daki eğitimim eşsiz bir fırsattı ve ben ve ailem de bu fırsatı kaçırmamam gerektiğinde hemfikirdik.

2019 yılında liseden mezun oldum. 6 Ekim 2019’dan itibaren Ludwig-Maximilians Universität’de “Betriebswirtschaftslehre” bölümünde eğitimime devam edeceğim.
Üniversitemi ve bölümümü seçerken ders programlarının ve üniversitenin sağladığı imkanların gelecek hedeflerime uygun olup olmadığı birinci kriterim oldu. Üniversite’nin sağladığı, tam burslu Avrupa dışı öğrenci değişimleri, sosyal bilimlerin de oldukça dahil olduğu ders programı Ludwig-Maximilians Universität’i seçmemdeki temel etkendi. Çünkü ben, gelecekte yalnızca çalışan ve işinde başarılı bir insan olmaktan öte, yaşadığı çevreye ve global topluma karşı olan sorumluluklarına duyarlı bir insan olmayı hedefliyorum ve bu hedefe ulaşmak için zaten ilgili olduğum psikoloji ve sosyoloji alanlarında yeterli bir temel oluşturmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Ne yazık ki bütün bu hayalleri gerçekleştirmek yalnızca benim elimde değil. Kendi masraflarımı ödemek için İstanbul’da geçirdiğim son üç sene içerisinde kendim de aktif olarak çalıştım ancak yurtdışındaki eğitim masrafları benim şahsi çabalarımla aşılamayacak kadar yüksek. Ailem ellerinden geleni yapıyor lakin zaten zor bir süreçten geçen aile ekonomimiz bana gereken desteği sağlamakta yetersiz kalıyor. İşte bu sebeple Abi ve Ablalarım, hedeflerime ulaşmak için bu hususta sizlerin desteklerini bekliyorum. Böylelikle gelecekte daha mutlu bir toplum ve daha iyi bir dünya için elimden geleni yapabileceğim. "

 

Bilgi için : 0212 514 01 47

                 [email protected]      

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!