Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Serdar Ayaz'ın (İEL'14) Erasmus Masraflarına Destek TalebiSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Serdar Ayaz'ın (İEL'14) Erasmus Masraflarına Destek Talebi

Proje tanıtım

İEL'den 2014 yılında mezun olan ve Boğaziçi Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret okuyan kardeşimiz Serdar Ayaz, gelecek sene güz döneminde Erasmus programıyla Paris'e gitmeyi planlıyor. Serdar, GPA puanı sayesinde Ulusal Ajans tarafından verilen Erasmus hibesini alabilecek ancak verilen hibe Paris gibi bir şehirde yaklaşık 4 aylık bir dönemde masraflarını karşılayabilmesi için yeterli değil. 

Bu sebeple 5.000 TL civarındaki eksiği için Sarı Siyahlı Camiamızın desteklerini bekliyor.

Serdar'ın Sarı Siyahlı Ağabey ve Ablalarına yönelik yazdığı mektubu aşağıda, CV'sini ise "Dokümanlar" sekmesinde bulabilirsiniz. 

Detaylar

Değerli Sarı Siyahlı Abi ve Ablalarım,

Adım Serdar Ayaz. 1995 yılında Yalova’da doğdum ve ailem halen Yalova’da yaşıyor. 2009-2014 yılları arasında İstanbul (Erkek) Lisesi’nde yatılı öğrenci olarak okudum. Lise boyunca birçok sosyal aktivitenin içerisinde aktif olarak çalıştım. 3 sene boyunca Kültür Etkinlikleri Haftası komitesinde çalıştım, Bab-ı Ali okul gazetesinde yazılar yazdım ve Öğrenci Birliğinde çeşitli görevlerde yer aldım.

2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü kazandım. Bir sene hazırlık okudum ve şu an 2.sınıfım. Üniversitede de kulüp faaliyetlerinde aktif olarak yer alıyorum. Geçmiş yıllarda Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübüne ve Boğaziçi Üniversitesi Gastronomi ve Degustasyon Kulübüne katıldım. Halen radyo boğaziçi kulübünde koordinatör olarak görev almaktayım. Sosyal faaliyetlerin içinde yer almanın kişiyi her anlamda geliştirdiğine inandığım için lise ve üniversite hayatım boyunca bu tip etkinliklerin içinde yer almaya özen gösterdim. Tarihe çok ilgiliyim ve düzenli olarak tarih kitapları okuyorum. Geçen sene aldığım Çağdaş Sanat Tarihi dersi sayesinde sanat tarihi üzerine düzenli makaleler ve kitaplar okuma alışkanlığını edindim. Ayrıca müzeleri, bienalleri, sergileri ve performansları mümkün olduğunca takip ediyorum.

Uzun vadede yüksek lisansımı Fransa’da yapıp oraya yerleşmeyi planlıyorum. Bu planım için üniversitede Fransızca dersleri alarak ilk adımı attım. Sosyal aktivitelerimin yanında derslerime de çok önem verdim ve şu an GPA puanım 3.71. Gelecek sene de güz döneminde Fransa’daki anlaşmalı bir okula Erasmus’a gitmek istiyorum. Eğitimimin bir kısmını orada yaparak Fransız eğitim sistemini yakından tanıma imkanını elde edeceğim.

Okul Paris’te bulunuyor ve adı INSEEC. Fransa’da alanında saygın ve akademik anlamda başarılı okullar arasında yer alıyor.

GPA puanım sayesinde Ulusal Ajans tarafından verilen Erasmus hibesini alabileceğimi umuyorum fakat verilen hibe Paris gibi bir şehirde yaklaşık 4 aylık bir dönemde masraflarımı karşılayabilmem için yeterli değil. Bu durum ailemi maddi açıdan çok zorladığı için ek işler yaparak finansmanımı sağlamaya çalışıyorum fakat yeterli bütçeyi toparlamakta zorluk çekiyorum. Bu konuda siz abi ve ablalarımın desteklerini bekliyorum.

İlginize teşekkür ederim.

Serdar Ayaz '14

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!