Anasayfa > Lise İhtiyaçları < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Gücümüzü İstanbul Erkek Liseli Öğrenci Kardeşlerimiz için BirleştiriyoruzSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Gücümüzü İstanbul Erkek Liseli Öğrenci Kardeşlerimiz için Birleştiriyoruz

Proje tanıtım

Pansiyon binasının kapatılması sonucu otelde konaklamak zorunda kalan sınavlara hazırlık sürecindeki İEL’li son sınıf kardeşlerimizin akşam yemeği ihtiyaçlarını giderebilmek adına Sarı Siyahlı Camiamızın bağışlarına ihtiyacı var. Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz aylık bedeli 6000 TL’yi bulan akşam yemeği uygulaması için sizleri bağış makbuzu karşılığı destek vermeye çağırıyoruz.  

Detaylar

İstanbul Erkek Lisemizin Pansiyon binasının yeniden yapılmak üzere kapatılması sonucu İEL’li yatılı öğrenci kardeşlerimiz için yeni barınma imkanlarının yaratılması zorunlu oldu. Bu doğrultuda kız öğrenci kardeşlerimiz Cağaloğlu Anadolu Lisesi Pansiyonunda kalırken, erkek öğrenci kardeşlerimiz de Çapa Fen Lisesi Pansiyonuna yerleştirildiler.

Ancak Çapa Fen Lisesi Pansiyonunda hem mevcut durumda kapasite sorunu yaşanması hem de Lisemize yeni gelen hazırlık sınıfı öğrenci kardeşlerine yer açılabilmesi için İEL son sınıfta okuyan 23 öğrenci kardeşimiz fedakârlık göstererek, bir mezunumuzun aile işletmesi olan Sultanahmet’teki Mangana Konak’a yerleştiler.

Otelde konaklayan son sınıf öğrenci kardeşlerimiz her açıdan zor bir yıl geçirirken, akşam yemekleri ile alakalı kardeşlerimizin önemli bir ihtiyaçları söz konusu. 

Bu konunun iki boyutu var;

1.  Konaklama için hali hazırda aylık 620 TL ödeyen kardeşlerimizin, akşam yemeği için ekstra bir bütçe oluşturmakta zorlanmaları

2. Sınavlara hazırlık sürecinde olup zamanlarının bu kadar önemli olduğu bir senede okuldan/dershaneden döndükten sonra bir de yemek hazırlamak için zaman harcamak zorunda kalmaları.

Bu acil ihtiyacı gidermek amacıyla çeşitli dönemlerden İEL mezunlarının girişimiyle; gerek kurumsal yapısı ve hizmet kalitesi, gerekse kardeşlerimizin deneme siparişi alıp memnun kalmaları üzerine MealBox adlı şirketten (www.mealbox.com.tr) hizmet alınması uygun görüldü. Bu doğrultuda 10 Kasım 2016 Perşembe günü itibariyle son sınıf öğrenci kardeşlerimiz için akşam yemeği uygulaması başlıyor.

10 Mart 2017 tarihine kadar verilecek bu 4 aylık hizmetin günlük maliyeti yaklaşık 300 TL'dir ve bu hizmet haftada 5 gün verilecektir. Bu da aylık 6.000 TL’lik bir bütçeye tekabül etmektedir.

Son sınıfta okuyan İEL’li öğrenci kardeşlerimizin, gelecek başarılarının desteklenmesi adına Sarı Siyahlı Ağabey ve Ablalarının bağışlarına ihtiyacı var.

Camiamızın her konuda olduğu gibi bu acil ihtiyacın karşılanmasında da gücünü birleştirmesi için sizleri bu fona katkı sağlamaya davet ediyoruz. 

Bağış makbuzları katkıda bulunacakların adreslerine gönderilecektir.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

SARI SİYAH DESTEK

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!