Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Teknoloji Öğrenci Birliğine Destek (2016-2017)SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Teknoloji Öğrenci Birliğine Destek (2016-2017)

Proje tanıtım

Technology Student Association (Teknoloji Öğrenci Birliği) kısaca TSA, Amerika tarafından 1978 yılında kurulmuş, ortaokul ve lise öğrencilerinin teknik eğitimini destekleyen bir organizasyondur.

TSA'nın sponsorluk dosyasına "Dokümanlar" sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Başarılarımız:

Web Tasarımı'nda birincilik,
Ismarlama Video'da ikincilik,
Masaüstü Yayıncılığı'nda üçüncülük,
Sistem Kontrol Teknolojileri'nde dördüncülük,
Web Tasarımı ve Masaüstü Yayıncılığı'nda dördüncülük,
Ve bunların yanında bir çok final ve yarı final başarılarımız bulunmaktadır.

TSA Türkiye Takımı Türkiye'nin ilk ve tek takımı özelliğine sahiptir. 48 Amerikan eyaletinden ve Almanya’dan sadece en iyi okulların katıldığı bu yarışmalarda ülkemizi temsil eden öğrencilerimizin bu üstün başarısı büyük önem taşımaktadır.

TSA’ya 2000'den fazla okuldan yaklaşık 150.000 öğrenci üyedir. Öğrenciler organizasyonun düzenlediği etkinliklere, yarışmalara ve toplantılara katılarak hem teknik hem de liderlik yeteneklerini geliştirirler. Bu etkinliklerin en önemlisi her yıl başka bir Amerikan eyaletinde düzenlenen Ulusal TSA Konferansı'dır. (National TSA Conference). Amerika dışında ülkelerin katılımı bu konferasın uluslarası bir boyuta ulaşmasını sağlamıştır. Yaklaşık bir hafta süren bu konferansta otuz altı bilimsel kategoride yarışmalar düzenlenir. Yıl boyunca hazırladıkları projelerle bu yarışmalara katılan öğrenciler, aynı zamanda liderlik ve başka özel ilgi alanlarına yönelik düzenlenen eğitimlere de katılarak yeteneklerini geliştirirler.

Geçtiğimiz yıl Tennessee-Nashville'de yapılan konferansa on öğrenci ile katılan takımımız üç farklı kategoride finale çıkma ve bir dördüncülük başarısı elde etti.

Okulunu ve ülkesini en iyi şekilde temsil etmek için çalışan TSA Türkiye Takımı bu sene de 2017 TSA Konferansı'na katılmak için hazırlıklarını sürdürmektedir.
 

Öngörülen Bütçemiz :


ULASIM 33.000 TL
KONAKLAMA 15.000 TL
SIGORTA 750 TL
VIZELER 2.500 TL
PROJE GIDERLERI 8.750 TL
YAKLASIK TOPLAM 60.000 TL

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!