Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İstanbul Lisesi 17. Uluslararası Satranç Festivaline DestekSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İstanbul Lisesi 17. Uluslararası Satranç Festivaline Destek

Proje tanıtım

Lise öğrencilerine satrancı sevdirmek amacıyla 2000 yılında düzenlenmeye başlayan ve artık bir gelenek haline gelen İstanbul Lisesi Uluslararası “Chesstival” Satranç Festivali’nin 17.’si 5-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Yurt içinden ve yurt dışından birçok satranç oyuncusuna İstanbul Lisesi’nde ev sahipliği yapan Satranç Festivali komitesi aşağıda detaylarını bulabileceğiniz İstanbul Lisesi 17. Uluslararası Satranç Festivali için desteklerinizi bekliyor!

Detaylar

Bu sene 5-7 Mayıs tarihleri arasında 17.si düzenlenecek olan İstanbul Lisesi Uluslararası Satranç Festivali, diğer adıyla Chesstival, ilk günkü heyecan ve coşkuyla, öğrencilere satranç sevgisi aşılama doğrultusunda; adeta bir şölen havasının yaşandığı çeşitli etkinliklere sahne olmuştur. Yurtiçinden yaklaşık 50 liseden iki yüz elliyi aşkın öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla Chesstival kapsamında düzenlenen Liselerarası Satranç Turnuvası’na Avrupa’nın da farklı ülkelerinden birçok öğrenci öğretmenleriyle katılmıştır. Chesstival tamamen öğrencilerin gönüllülük esasıyla harcadıkları emeğin bir ürünüdür.

Öncelikli hedefimiz, yurtiçinden ve yurtdışından okulların katılımıyla düzenlediğimiz Chesstival aracılığıyla, okullar ve milletler arası işbirliğinin ve kültürlerin kaynaşmasını, festival sürecinde bir araya getirdiğimiz gençler arasında kalıcı bağlar oluşmasını, aynı zamanda organizasyonda görevli olan öğrenciler olarak sosyal beceriyle sorumluluk bilincimizin gelişmesini sağlamaktır.

Yoğun fiziksel aktivite gerektirmediğinden sıkıcı bulunan hatta bazen bir spor dalı olarak bile görülmeyen Satranç, çok köklü bir tarihi kültüre sahiptir. Biz de bu festivalle satrancın eğlenceli yönünün kavranmasını sağlamayı ve gençler içindeki popülaritesini arttırmayı amaçlıyoruz.

Biz İstanbul Lisesi Satranç Festivali Komitesi olarak okulumuzda festival süresince yurtiçinden ve yurtdışından yüzlerce lise öğrencisine ve öğretmenlerine ev sahipliği yapıyoruz. Bu süre zarfında katılımcılara birbirinden eğlenceli etkinliklerle sıradan bir satranç turnuvasının yaşattığından çok daha fazlasını yaşatmak istiyoruz. Ayrıca yurtdışından gelen misafirlerimizin ülkemize gelip sadece satranç oynamış olmalarını değil, bunun yanı sıra şehrimiz İstanbul'u ve kültürümüzü tanımalarını istiyoruz. Festival sonunda evlerine döndüklerinde ailelerine ve arkadaşlarına anlatacakları hoş anılar yaşamalarını diliyoruz. Bundan dolayı yurtdışından gelen misafirlerimiz için planladığımız geziler ve diğer kültürel etkinleri gerçekleştirmek amacıyla desteğinize ihtiyaç duyuyoruz.

Bütçe Planı

Kokteyl - Yemek – 13.000 TL

3 Akşam Yemeği
Açılış ve Ödül Töreni Kokteyli
Festival Boyunca Bahçede Dağıtılacak Yiyecek ve İçecek Masrafları

Kültürel Etkinlikler – 5.000 TL

Müze Gezileri (30-40 Yabancı Konuk) – 2.500 TL
Boğaz Turu – 2.500TL

Ulaşım – 3.000 TL

Şehir İçi Ulaşım Masrafları
Bazı Yabancı Misafirlerin Geliş Gidiş Masrafları

Konaklama – 8.000 TL

Ödüller – 12.000 TL

Bireysel ve Takım Ödülleri
*Geçtiğimiz Senelerde:
4 İpad
4 İpod Touch
4 İpod Nano
Kupa ve Madalyalar
”EVYAP” Sponsorluğunda Dereceye Giren Katılımcılara Özel Hediye Paketleri

Hakem Ücretleri – 4.000 TL

3 Gün - 4 Hakem Ücreti

Basılı Malzeme – 10.000 TL

Bez Afişler
Afiş / Broşür / T-Shirt
*Geçtiğimiz Senelerde:
”Metin-Copy-Plus” Sponsorluğunda Basılı Malzemeler

TOPLAM: 55.000 TL

SPONSORLUK

Ana Sponsorluk: 10.000 TL ve üzeri

Co-Sponsorluk: 1.000 TL - 10.000 TL arası

Ürün Sponsorluğu

Ulaşım Sponsorluğu

Medya Sponsorluğu

Sosyal Medyada Biz

www.ielsatranc.com

www.facebook.com/ielsatranc  

www.twitter.com/ielsatranc

www.instagram.com/chesstival

Ayrıntılı Bilgi ve Sponsorluk için:

Ali Kaan ÖZÇELİK       0 (534) 523 42 19

Umut Arda GÖKDAĞ   0 (532) 162 01 60

Berkay TUNGIR           0 (546) 437 48 95

E-Mail: [email protected]

 

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!