Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Halil İbrahim Çanakkaleli'nin (İEL'16) Destek ÇağrısıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Halil İbrahim Çanakkaleli'nin (İEL'16)  Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi 2016 yılı mezunu kardeşimiz İbrahim Çanakkaleli, Münih Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinde ilk senesini aile büyüklerinin destekleriyle, İELDER ve 2 Sarı Siyahlı ağabeyinden aldığı bursla tamamladı. Ancak İbrahim'in ikinci senesi için maddi ve manevi desteğe ihtiyacı var.

Tüm Sarı Siyahlıları İbrahim'e destek olmaya davet ediyoruz...

Aşağıda İbrahim'in kendi kalemiyle ele aldığı mektubuna aşağıda yer alan 'Detaylar' kısmından, CV’sine ise Dokümanlar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

Detaylar

Sevgili Sarı Siyahlı Abi ve Ablalarım,

  Adım İbrahim Çanakkaleli. 1997 yılında, İstanbul’da doğdum. İstanbul Erkek Lisesi’ne 2011 yılında başladım. İstanbul Erkek Lisesi’nin rekabete açık ortamında kendimi akademik olarak geliştirmeye imkan buldum ve bunun yanında liseyi yatılı okuyarak kendimi sosyal konularda da geliştirdim.

  Liseye başladığım ilk yıllarda Abitur’a karar kıldım ve  yurt dışındaki eğitimimi planlamaya başladım. Beni Abitur’a ikna eden, almanların mühendislikteki ciddiyeti ve mühendislik fakültelerindeki hocaların kalitesiydi. 2016 yılında, Münih Teknik Üniversitesi Elektro- und Informationstechnik bölümüne başladım. Şu an okuldaki ilk dönemimi bitirdim. Buraya gelmeden önceki araştırmalarımın ve düşüncelerimin çoğunun doğru olduğunu söyleyebilirim. Üniversitem sınav ve sistem olarak ne kadar öğrenciyi zorlayıcı olsa da, okuldaki tüm hocalar size bilgileri en iyi şekilde öğretmenin yollarını arıyor ve tüm imkanları kullanmaktan çekinmiyor. Bu da çok isteyerek seçtiğim bölümümü, tam bir tatmin duygusuyla okumamı sağlıyor.

 Buraya gelmeden önce bir çok ekonomik sorunum vardı. Ailem İstanbul Üniversitesi’nden mezun iki eczacı ve ailenin tek çocuğuyum. Ancak bireysel hatalar, sağlık sistemindeki sıkıntılar ve ekonomik sıkıntılar sebebiyle 3 sene önce ikisi de iflas edip, eczanelerini kapattılar ve bu şekilde yıllarca borç alıp borç ödedikleri döngü son buldu. Şu an ikisi de devlet hastanesinde memur olarak çalışıyorlar. Ancak yurtdışında okumak çok kolay bir iş değil. Bunun ben ve ailem gayet farkındaydık ama ailemin tek çocuğu olmam sebebiyle beni en iyi şekilde okutmak için her şeyi göze aldılar. İlk senemi şu ana kadar gayet iyi bir planlama ve ailemizdeki büyüklerin destekleriyle, dernekten ve 2 sarı siyahlı abimizden aldığım bursla sıkıntı yaşamadan atlattım. Ancak ikinci senem için planlama yaparken sizlerden maddi ve manevi destek istemem gerektiğini görebiliyorum. Gün geçtikçe daha da zorlandığımı ve ikinci sene için ailemdeki yaşlıların ellerinde de çok bir şey kalmadığını söyleyebilirim.

İlginiz için teşekkür ederim,

İbrahim Çanakkaleli’16

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!