Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İstanbul Lisesi 16. Uluslararası Spor ŞöleniSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İstanbul Lisesi 16. Uluslararası Spor Şöleni

Proje tanıtım

Tamamen İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri tarafından organize edilen, Türkiye’nin ilk ve en büyük spor şöleni olma niteliği taşıyan etkinliğimiz Türkiye ve dünyanın seçkin okullarını turnuva, atölye, konferans ve eğlenceleriyle ağırlamaya devam ediyor.

Detaylar

2016’da 16. kez düzenlenecek olan İstanbul Lisesi Uluslararası Spor Şöleni veya Almanca ismiyle Sportfest Türkiye’nin lise öğrencileri tarafından lise öğrencileri için düzenlenen, her sene hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce lise öğrencisine çok eğlenceli bir hafta yaşatan ilk spor organizasyonudur. Her sene üstüne katarak ekleyen ve 2015’te lise öğrencileri çapında büyük etki yaratmış, beklentilerin çok üstüne çıkmış 15. Uluslarasın Spor Şöleni’nden sonra bu sefer daha iyisi ve daha eğlencelisi için sıra 16. İstanbul Lisesi Uluslarası Spor Şöleni’nde!

Sınırlarını Yok Et! sloganıyla herkesin spora katılımını teşvik eden, sporu ve eğlenceyi birleştiren İstanbul Lisesi Uluslararası Spor Şöleni çok yönlü, özelleştirilmiş ve stratejik sponsorluk fırsatlarını sunmaktan memnuniyet duyar.

Türkiye’nin en büyük lise spor festivalinin bir parçası olun,

BİZE KATILIN!

Biz kimiz?

İstanbul Lisesi Uluslararası Spor Şöleni, İstanbul Lisesi öğrencileri arasından özenle seçilmiş 40 kişilik bir organizasyon komitesinin bütün bir sene süren özverili çalışmalarının bir ürünüdür. İstanbul Lisesi Uluslararası Spor Şöleni, başladığı ilk günden beri bütünüyle öğrenciler tarafından düzenlenmektedir. İstanbul Lisesi Uluslararası Spor Şöleni Organizasyon Komitesi 15-18 yaş aralığında gençlerin bir takım halinde çalışarak başardıklarını her sene ortaya çıkardıkları şölenle bir adım ileriye taşımaktadır.

Mekan

Türkiye’nin 131 yıllık tarihiyle en köklü ve başarılı okullarından İstanbul Lisesi’nin 151 senelik binası bu senede İstanbul Lisesi Uluslarası Spor Şöleni’ne ev sahipliği yapacak. Bir kapalı spor salonuna, açık spor komplekslerine, yeşille tarihin buluştuğu bir bahçeye ve bütün toplu taşıma araçlarına yakınlığı sayesinde kolay bir ulaşıma sahip İstanbul Lisesi, Spor Şöleni için en uygun yer. Nefes kesici manzarası ve mimarisiyle, İstanbul Lisesi etkileyici bir festival atmosferi yaratmaktadır.

Katılımcı Ağımız

İstanbul Lisesi Uluslararası Spor Şöleni her sene hem yurt içinden hem de yurt dışından 5000’i aşkın katılımcıyı ağırlamaktadır. Katılımcılarımızın 500’ü turnuvalarda mücadele

etmektedirler. İstanbul’un en seçkin okullarının katılımıyla düzenlediğimiz turnuvalarda aynı zamanda Almanya, Belçika ve Hollanda başta olmak üzere, Alman okulu bulunan ülkelerden de katılımcılarla şölene ismini veren uluslararası olma özelliğini sağlanmaktadır. Yabancı misafirlerimiz İstanbul Lisesi Pansiyonunda ağırlanmaktadır ve boş vakitlerinde komite üyelerince İstanbul turlarına çıkarılarak İstanbul Lisesi Uluslararası Spor Şöleni’ne katılımlarının onlar için hem sportif hem de kültürel bir gezi olması sağlanmaktadır. İstanbul genelinden lise öğrencilerinin de ziyaretleriyle her gün multi-kültürel bir festival atmosferi oluşmaktadır.

Etkinlikler

• İstanbul’un köklü liselerinden okul takımlarının voleybol, futbol ve basketbol alanlarında katıldığı Salon Turnuvaları,
• Streetball, Mini Kale, Streetvolley alanlarında 16’şar takımın mücadele ettiği Bahçe Turnuvaları,
• Şölenin üçüncü günü gerçekleşen ve en köklü etkinlik olan Liselerarası Tek Pota Turnuvası,
• Katılımcılara günün her anı eğlenme imkanı sunan Bahçe Oyuncakları,
• Bilindik sporcular ve spor dünyasından ünlü isimlerle Konferans ve Paneller,
• Bilinmeyen spor branşlarını ve yepyeni spor etkinliklerini katılımcılara sunan Atölyeler,
• Katılımcıların her türlü ihtiyacına cevap verebilmemize yardımcı olan İkramlar,

Bütçe

Bahçe (Bahçe etkinlikleri, şişme oyuncak kurulum ve kira bedelleri, atölyeler, paintball, bubble football, PS4, Xbox) 25.000 TL

Okul takım formaları, çift taraflı forma, komite T-Shirtleri 8.000 TL

Parti (DJ, sahne ve ışıklandırma ücretleri) 8.000 TL

Kupa, madalya ve hakem ücretleri 7.000 TL

Yiyecek-İçecek (Hafta boyunca bahçede ve spor salonunda dağıtılacak yiyecek ve içecek masrafları) 6.000 TL

Tasarım ve baskı (Afiş, sponsorluk dosyası, davetiyeler, katalog) 5.000 TL

Ambulans kira bedeli 3.000 TL

Toplam Bütçe 62.000 TL

Sosyal Medyada Biz

facebook.com/ielsportfest

twitter.com/ielsportfest

instagram.com/sportfest

ielsportfest.org

ielsportfest.com

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!