Anasayfa > Lise İhtiyaçları < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İstanbul Erkek Lisesi Girişimcilik Günleri 2016SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İstanbul Erkek Lisesi Girişimcilik Günleri 2016

Proje tanıtım

IELJA Nedir?

IELJA, diğer adıyla İstanbul Erkek Lisesi Girişimcilik Kulübü, 5 senedir Lisemizde faaliyet veren, “Girişimci Öğrenci” profilini okulumuz öğrencilerine benimsetmeye çalışan bir İEL öğrenci organizasyonudur.

Bu Sene Neler Yapacağız?

Artık bir gelenek haline gelen Girişimcilik Günlerimizi ve bu etkinliğimize bağlı olarak gerçekleştirdiğimiz Asansör Yarışmamızı bu sene de düzenleyeceğiz. Ancak, İEL'in her sene daha iyisini hedefleyen başarılı girişimcileri olarak okulumuzda düzenlediğimiz Girişimcilik Günleri etkinliğimize -bu alandaki tecrübemize güvenerek- katılımcı alanını büyüterek devam etmek istiyoruz. Bu sene Asansör Yarışmamızı liselerarası yaparak, daha geliştirilmiş bir konseptte ve daha geniş bir katılımla gerçekleştireceğiz.

Liselerarası Asansör Yarışmamızla birlikte konferanslarımızı da yapıp, okulumuzda eğlenceli ve eğitici bir etkinlik gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca bu eğitim-öğretim yılında da aralık ayında gerçekleşen, alanında dünyada ve ülkemizde söz sahibi olmuş iş adamlarının, girişimcilerin ve politikacıların engin tecrübelerinden yararlanmak için Türkiye İnovasyon Haftasına katıldık. Sene sonunda düzenlenecek olan Özü Sanal Borsa Yarışması da katılmak istediğimiz yarışmalar arasında bizi bekliyor.

 

Detaylar

Girişimcilik Günleri kapsamında gerçekleşen etkinlikleri ve etkinliklerin amaçlarını daha iyi tanıtmak adına geçen sene yaptıklarımızı şu şekilde özetleyebiliriz:

Girişimcilik Günleri

Girişimcilik Günlerinde Türkiye’nin önde gelen yöneticilerini, girişimcilerini, iş adamlarını okulumuza davet edip onların engin bilgi ve tecrübelerinden yararlanıp iş hayatında nasıl başarılı olunabileceğiyle ilgili tavsiyeler alıyoruz

Geçen sene bu kapsamda 3 konferans düzenledik. Bu konferanslara mezunumuz yönetmen Cem Karcı, otomotiv alanında başarılı bir kariyere sahip olan Jochen Carle ve yine okulumuz mezunu Özyeğin Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut katılmıştır.

Asansör Yarışması

2015 yılında kendi okulumuz öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Asansör Yarışması İEL mezunu Prof. Dr. Erhan Erkut'un yüksek enerjisi, Özyeğin Üniversitesinden gelen jüriler ve organizasyondaki kalite sayesinde çok başarılı geçmişti.

2015 Yılında Kulüp Olarak Katıldığımız Etkinlikler:

Özü Sanal Borsa Yarışması

Kulübümüz öğrencilerinin ekonomik bilincinin ve finansal okuryazarlık yetkinliklerinin kazanılmasına katkıda bulunmak ve ülke ekonomimizin geleceğinde bilinçli bireyler olarak yer almak için bu yarışmaya düzenli olarak katılmak bize büyük bir anlam ifade eder.

Türkiye İnovasyon Haftası

Yıllardır ülkemizde söz sahibi olan politikacıları ve iş adamlarını ağırlayan İnovasyon Haftası bizlere bu kişilerin dünya görüşlerini tanıma fırsatı verir. Kısaca bize yolumuzda bir rehber olan Türkiye İnovasyon Haftası katıldığımız önemli etkinliklerdendir.

Sponsorluk / Destek Beklediğimiz Alanlar

Ödüller –2000 TL

Basılı Malzeme (Afiş /Broşür/ T-Shirt) - 1900 TL

Medya Desteği - Gazete ve televizyonlarda haber/basın duyurusu

Ürün Desteği

Sıcak/Soğuk İçecekler
Yiyecek (Hamburger, Sandviç, Çikolata ,Kurabiye vb. )

(Sponsorlarımızın logoları broşür ve afişlerimizde yer alacaktır.)

TOPLAM: 3900 TL

İletişim:

E-mail : [email protected]

Ayrıntılı bilgi için:

www.ielgirisimcilik.org

www.twitter.com/ielgirisimcilik

www.instagram.com/ielgirisimcilik

 

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!