Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İstanbul Lisesi 25. Kültür Etkinlikleri HaftasıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İstanbul Lisesi 25. Kültür Etkinlikleri Haftası

Proje tanıtım

Her zaman sahip olduklarını genişletmeyi amaçlayan İstanbul Erkek Lisesi, bilimsel bir birikime sahip öğrencilerin yanı sıra kendini tanıyan, yeteneklerini kullanmayı bilen, bireysel değil toplumsal düşünen, yaratıcı ve özgür ruhlu bireyler yetiştirmektedir. Dolayısıyla, İstanbul Liseli sanatın hayatın temel değerlerinden biri olduğunun bilincindedir. Sanat ilgisinin az olduğu günümüz koşullarına rağmen, bu doğrultuda biz, sahip olduğumuz bilinci herkesin yararlanabileceği aktiviteler yapmakta kullanıyoruz. Bu amaçla her sene haziran ayının ilk haftasında birbirinden renkli etkinliklerden oluşan Kültür Etkinlikleri Haftamızı düzenliyoruz.

Açılış Gecesi, Öğrenci Müzik Gecesi, Öğrenci Partisi, Liseler Arası Müzik Yarışması ve Kapanış Gecesi olmak üzere 5 farklı etkinlikten oluşan Kültür Etkinlikleri Haftasına tüm Sarı Siyahlı Abi ve Ablalarımızın desteklerini bekliyoruz!

 

Detaylar

İstanbul Lisesi Kültür Etkinlikleri Haftası 25 öğrenci ve 1 koordinatör öğretmenden oluşan Kültür Etkinlikleri Haftası Komitesi tarafından düzenlenmektedir. Hafta boyunca okulumuzda konserler, atölyeler, konferanslar, söyleşiler, sergiler, film gösterimleri yapılmakta ayrıca Mustafa Kemal Kültür Merkezi, İş Sanat Konser Salonu, Aya İrini Kilisesi gibi mekânlarda her yıl farklı sanatçıların ve orkestraların katılımıyla “Açılış” ve “Kapanış” konserleri ve öğrenci müzik gecesi düzenlenmektedir. İçeriğini yıldan yıla yoğunlaştıran Kültür Etkinlikleri Haftası, 7’den 70’e herkese hitap etmekte; sanat, iş ve politika dünyasından farklı simaların katılımıyla renklenmektedir.

İstanbul Lisesi Kültür Etkinlikleri Haftası hiçbir zaman kalitesinden ödün vermemiş, kendine has çizgisini korumuştur. Bu yazımızda Kültür Etkinlikleri Haftası’ndan geçmiş senelerde yapılan etkinlikler ve sponsorluk koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Açılış Gecesi

Açılış gecesi, tüm İstanbul Erkek Lisesi camiasını bir araya toplayan, Kültür Etkinlikleri Haftası’nın başlangıcını simgeleyen gecedir. Kültür Etkinlikleri Haftası’nın resmi açılışı niteliği taşıyan ve mezunlardan öğrencilere tüm İstanbul Lisesi camiasını buluşturan “Açılış Gecesi” konser salonlarımızın modern çizgileri ve müziğin elit ruhunu birleştirerek izleyenlerin hem görsel hem işitsel zevklerine hitap eder. Bu sene 25.’sini düzenleyeceğimiz Kültür Etkinlikleri Haftası’nın Açılış Gecesi’nde bu gecenin saygın ortamını korumayı planlıyoruz.

Önceki senelerde katılan sanatçılar:

Ezginin Günlüğü

Enbe Orkestrası

Sabri Tuluğ Tırpan & Cihat Aşkın & Erman İmayhan

2016 yılında davet edilmesi planlanan sanatçılar:

Borusan Oda Orkestrası

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası

İstanbul Film Müzikleri Orkestrası

Gece için öngörülen bütçe: 25.000 TL

(Salon kirası, ses, ışık, sahne, projeksiyon, sanatçı vb.)

 

Öğrenci Müzik Gecesi

Öğrenci Müzik Gecesi bütün senenin birikimleriyle tamamen İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin ortaya koyduğu, yılın en eğlenceli etkinliklerinden biridir. Bu gecede İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri müzik alanında yıl boyunca yaptıkları çalışmaları bizlere su- nar. Okul koromuz özenle hazırladığı parçaları seslendirirken, okul orkestrası da sahne alır ve ayrıca öğrencilerin solo performanslarına yer verilir. Bu şık geceye öğrenciler, mezunlar ve özellikle veliler yoğun ilgi göstermektedir.

Gece için öngörülen bütçe: 10.000 TL

(Ses, ışık, sahne, ihtiyaç duyulan enstrümanların kirası –piyano vb.- projeksiyon vb.)

Liselerarası Müzik Yarışması

19. Kültür Etkinlikleri Haftasından itibaren düzenlenen bu yarışma ile okulumuz Galatasaray Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Robert Koleji, Vefa Lisesi, Pertevniyal Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi gibi İstanbul’daki en seçkin okullardan müzik gruplarını ağırlar ve bir müzik şöleni yaşatır. Seçkin jürisiyle en iyi 3 müzik grubunun yanında bir mansiyon ve en iyi solist, en iyi baterist, en iyi gitarist gibi yan ödüller de vermektedir.

Etkinlik için öngörülen bütçe: 5.000 TL

(Sahne, ses, ışık, ödüller, reklam vb.)

Öğrenci Partisi

İstanbul’un önde gelen okullarının öğrenci grupları ile profesyonel bir sanatçının sahne aldığı Öğrenci Partisi’nde bir araya gelen gençler, bir festival ortamında güzel zaman geçirerek arkalarında bıraktıkları yorucu eğitim yılının stresini atarlar. Öğrenci partisi şüphesiz Kültür Etkinlikleri Haftası’nın en renkli günüdür ve sponsoruna İstanbul Lisesi camiasıyla birlikte başka okulların mensuplarına da tanıtım yapma imkanı sunar. Bunun yanında Öğrenci Partisi, Kültür Etkinlikleri Haftası afişinden bağımsız olarak kendi afişine sahip olan tek gündür ve bu afiş mayıs ortasından itibaren İstanbul genelinde lise, üniversite ve dershanelere asılır.

Geçmiş yıllarda Öğrenci Partisi’nde sahne alan isimler:

Pinhani

Teoman

Yüksek Sadakat Bulutsuzluk Özlemi

Gripin

2016 yılında davet edilmesi planlanan sanatçılar:

Şebnem Ferah

Yalın

Athena

Gece için öngörülen bütçe: 50.000 TL

(Sahne alacak profesyonel sanatçı, ses, ışık, sahne, projeksiyon, bariyer kirası, güvenlik masrafları, sahne alacak sanatçının ağırlanması vb.)

 

Kapanış Gecesi

İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Geleneksel Kültür Etkinlikleri Haftası’nın son gecesinde, öğretmen ve öğrencilerin yanında, velilerin ve mezunların da katılımıyla tüm senenin en büyük Sarı-Siyah buluşması gerçekleştirilir. 24 senedir Kültür Etkinlikleri Haftası’nın Kapanış Gecesi’ne birbirinden değeri sanatçılar unutulmayacak müzik ziyafetleri sunarak onur verirler. Bu sene de katılacak olan sanatçımız İstanbul Lisesi’nin 132 yıllık köklü tarihine yakışır seçkinlikte olacaktır. Geçtiğimiz tüm seneler gibi bu sene de davetliler Kültür Etkinlikleri Haftası’nın bu son büyülü gecesini hep birlikte yaşayacak ve haftamız bir sonraki sene açılmak üzere perdelerini kapayacaktır.

Önceki senelerde katılan sanatçılar:

Model

Işın Karaca

Yeni Türkü

Mahzar Fuat Özkan

 

2016 yılında davet edilmesi planlanan sanatçılar:

Candan Erçetin

Bülent Ortaçgil

Mehmet Erdem

Grup Seksendört

Gece için öngörülen bütçe: 50.000 TL

(Sahne alacak sanatçı, ses, ışık, sahne, projeksiyon, sanatçının ağırlanması)

 

Haftaiçi Gündüz Etkinlikleri

Atölyeler: Öğrencilerin farklı kültürlerin, sanatların birçok alanında bilgi sahibi olmaları, yeteneklerini alanında uzman insanlar tarafından 15-20 kişilik ekiplerde öğrenmeleri, kendilerini denemeleri için eğlenceli bir fırsat olan atölyeler çanta süslemeden ebruya, İtalyan mutfağından cupcake yapımına, latin danslarından fotoğrafçılığa kadar çok geçiş bir yelpazede düzenlenmektedir.

Söyleşi ve Konferanslar: Öğrencilerin çoğunlukla ilgilerini çeken konularda gerçekleştirilen söyleşi ve konferanslar bizlere alanında uzman kişilerle konuşma, soru sorma ve bilgi paylaşma olanağı sağlamaktadır. Ahmet Ümit, Can Dündar, Sunay Akın, Kenan Işık gibi isimlerin katıldığı organizasyonlar öğrenciler tarafından büyük ilgiyle beklenmektedir.

Temalı Parti: Her sene Facebook üzerinden yapılan anketle teması belirlenen ve yoğun ilgi gösterilen “Temalı Parti”ye öğrenciler birbirinden yaratıcı kostümlerle katılır, fotoğraf çekilir, dans eder ve doyasıya eğlenir. Oyunlar, yarışmalar ve danslarla renklenen bu partiye harika müzikleriyle bir DJ eşlik eder.

Bahçe Oyunları: Bahçeye kurulan masalarda öğrenciler Jenga, Monopoly, Tabu gibi oyunlar oynar. Bunun yanı sıra karaoke standında da genç yetenekler kendilerini sergilerler. Yarışmalarla renklenen bahçede ürün sponsorlarının standları da en çok ilgi gören alanlardandır.

 

İstanbul Lisesi 24. Kültür Etkinlikleri Haftası için öngörülen bütçe:

Açılış Gecesi: 25.000 TL

(Salon kirası, ses, ışık, sahne, projeksiyon, sanatçı vb.)

Öğrenci Müzik Gecesi: 10.000 TL

(Ses, ışık, sahne, ihtiyaç duyulan enstrümanların kirası, projeksiyon vb.)

Öğrenci Partisi: 50.000 TL

(Sahne alacak profesyonel sanatçı, ses, ışık, sahne, projeksiyon, bariyer kirası, güvenlik masrafları, sahne alacak sanatçıların ağırlanması vb.)

Liseler Arası Müzik Yarışması: 5.000 TL

(Sahne, ses, ışık, ödüller, reklam vb.)

Kapanış Gecesi: 50.000 TL

(Sahne alacak sanatçı, ses, ışık, sahne, projeksiyon, sanatçının ağırlanması, bariyer, güvenlik, bahçe düzenlemesi vb.)

Diğer Masraflar: 10.000 TL

(Afiş -100x2 adet- ve davetiye broşür basımı -4000 adet-, hafta boyunca okul içerisinde gerçekleşen etkinliklerin masrafları –atölye, karaoke, oyunlar, söyleşiler-, çiçek ve plaket masrafları vb.)

TOPLAM: 150.000 TL

 

Sponsorluk Koşulları Ana Sponsorluk

-              15.000 TL ve üzerindeki sponsorluklar “Ana Sponsor” olarak anılacaktır.

-              Basılı tüm kaynaklarda, basın bildirisinde ve reklamlarda “Ana Sponsor” olarak belirtilecektir.

-              Basılı tüm kaynaklarda ve haberlerde geniş alanda logoları basılacaktır.

-              Ana Sponsor hafta boyunca okul ve etkinlik alanlarında stand açıp tanıtım yapabilecektir. (10m2)

-              Ana gecelerde (Açılış ve Kapanış geceleri) flama ve afiş asma hakkı sadece ana sponsora aittir.

-              Hafta boyunca aktivite alanlarında en büyük flama ve afişler ana sponsorlara aittir.

-              Firma yetkilisine Açılış Gecesi’nde Sponsorluk Töreni’nde katkılarından dolayı plaket verilecektir.

-              Firma yetkilileri organizasyonların hepsine davetli olacaktır.

-              Sponsor firma programa yaptığı katkıyı kendi reklam kampanyalarında kullanabilecektir.

 

Co-Sponsorluk

 

-              3.000 TL-9.000 TL arasındaki sponsorluklar “Co-Sponsor” olarak adlandırılacaktır.

-              Co-Sponsor hafta boyunca etkinlik alanlarında stand açıp tanıtım yapabilecektir. (4m2)

-              Co-Sponsor hafta boyunca aktivite alanlarında flama ve afiş asma hakkına sahiptir.

-              Basında geçen tüm haberlerde Co-Sponsor olarak belirtilecektir.

-              Basılı dökümanlarda (afiş, program) logosuna veya ismine yer verilecektir.

-              Sponsor firma yaptığı katkıyı kendi reklam kampanyalarında kullanabilecektir.

NOT: Şirket logoları sponsorluk miktarı oranında basılı dokümanlarda yer alacaktır. Sponsorlarımıza Açılış konserinde önce Sponsorluk Töreni’nde katkılarından dolayı plaket takdim edilecektir.

 

İLETİŞİM

 

Okul Santrali: (212) 514 15 70

Okul Faks: (212) 520 81 83

Sorumlu Öğretmen:

Tuğba Korkmaz: (533) 810 73 09 /120

Sorumlu Öğrenciler:

Bengisu Tunçbacak: (543) 435 27 34

Alper Yıldırım: (545) 376 57 60

Mert Barış: (531) 964 70 60

E-mail: [email protected]

Adres: İstanbul Lisesi

Türkocağı Cad. No:4 Cağaloğlu/İstanbul

 

 

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!