Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İEL Liselerarası Münazara YarışmasıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İEL Liselerarası Münazara Yarışması

Proje tanıtım

Bir İEL mezunu sizce nasıl olmalıdır? Akademik olarak başarılı mı? Kesinlikle evet… Peki, ya başka? Hayatta başarının formülünde ancak; etkili iletişim, organizasyon deneyimi, ikna becerisi, tartışma kültürü de varsa eğer, bir kişi tam potansiyeline ulaşabilir, işte biz, MÜNAZARA KULÜBÜ olarak tam da buna ulaşmayı amaçlıyoruz… Lisemizin geleneğindeki başarılı tartışma kültürünü hem kendi içimize sindiriyor hem de toplumla paylaşıyoruz. Şimdi sizi Münazara Kulübümüze destek vermeye çağırıyoruz. En uzun zamandır devam eden lise münazara turnuvası olan Geleneksel İstanbul Erkek Lisesi Münazara Turnuvası’nın dokuzuncusu yakında başlıyor…  Bu geleneği sürdürebilmek için desteğini öğrencilerinden esirgemeyen değerli CAMİAMIZIN YARDIMINA İHTİYACIMIZ VAR!

Detaylar

Türkiye’nin en köklü münazara kulüplerinden İstanbul Erkek Lisesi Münazara Kulübü olarak hedefimiz okulumuzdan mezun olan öğrencilere sadece okul sırasında değil, aynı zamanda iş hayatına atıldıklarında da kullanabilecekleri beceriler ve bilgiler kazandırmaktır. Bugün iş hayatında ve günlük hayatta kullanmamız gereken becerilerden en önemlisi, hiç şüphesiz iletişim ve hitabet yeteneğidir. İşte tam bu noktada, kulübümüzün öğrencilere kattığı faydalardan biri öğrencilerin hitabet yeteneklerini geliştirmesi, topluluk önünde konuşma gibi çekincelerini yenmesi, fikirlerini en iyi ve mantıklı şekilde argümanlara dayalı olarak nasıl savunabileceklerini, diğer konuşmacıları etkili bir biçimde dinleyerek farklı fikirlerin bulunduğu bir tartışma ortamında nasıl cevap hazırlayabileceğini öğreniyor olmasıdır. Bununla birlikte, münazaraların tarih, felsefe, sosyoloji, politika ve ekonomi gibi konular üzerine olması sayesinde öğrenciler hem bu alanlarda kendilerini entelektüel olarak geliştirir hem de araştırma yapma kültürü kazanırlar. Ayrıca her hafta çarşamba günleri eski kulüp başkanımız ve mezunumuz bir abimiz tarafından iki saat boyunca her hafta farklı konularda verilen derslerle öğrenciler farklı alanlarda bilgilerini arttırma şansı ediniyor. Ancak kulübümüzün en büyük gurur kaynaklarından biri de organizasyonu için yardımlarınıza ihtiyaç duyduğumuz İstanbul Erkek Lisesi Münazara Turnuvasıdır.

Bu yıl dokuzuncusunu düzenleyeceğimiz Türkiye’nin en köklü lise münazara turnuvası olma unvanına sahip İstanbul Erkek Lisesi 9. Geleneksel Liselerarası Münazara Turnuvası, Türkiye’nin en iyi münazırlarının katılımıyla gerçekleşmektedir ve jüriliği ise hâlihazırda aktif olarak münazara yapan üniversite mezunu veya üniversite okumakta olan, yakın zamanda Türkiye’nin en prestijli turnuvasında da jüri komitelerinde görev almış kişiler tarafından yapılmaktadır. Turnuvanın sonunda ise şampiyon takımın üyeleri, finalist takımların üyeleri ve en iyi konuşmacı ödüllendirilecektir. Turnuvamızın kontenjanı 60 takım olup bir aylık süreyle açmış olduğumuz kayıt başvuruları henüz üzerinden 24 saat geçmeden 168 takımın başvuru yapması sebebiyle bu inanılmaz talep karşısında kapatılmıştır. Tüm bu talep, Türkiye genelinde en saygın isimlerden oluşan jüri ve komite kadrosu, turnuvamızın rekabetçiliğine ve adına layık ödülü,  katılacak yarışmacı profilinin kalitesi gibi faktörlere rağmen 9.ISTANBUL ERKEK LİSESİ MÜNAZARA TURNUVASI diğer turnuvaların aksine gerek kulüp geleneğimiz gerekse kulübümüzün fırsat eşitliğine verdiği önem sebebiyle KATILIMI TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak organize edilecektir. Takdir edersiniz ki böyle bir turnuvayı hazırlamak ve abilerimizden ve ablalarımızdan bize kalan bu geleneğin devam ettirmek için bir bütçeye ihtiyacımız var ve bu bütçeyi diğer okullara kıyasla yarışmacılardan toplamamamız sebebiyle SİZLERİN YARDIMLARINIZA HER ZAMAN OLDUĞUNDAN ÇOK DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR. Bağışlayacağınız her miktar gelenekselleşmiş turnuvamızın işleyişini yürütebilmemiz, kalitesini arttırabilmemiz ve okulumuzun gerek münazarada gerekse diğer alanlardaki başarısını ve saygınlığını daha da arttırabilmemize yardım edecektir.

Turnuvamızın, hem okulumuzun adına yakışacak hem de abi ablalarımızdan alıp kardeşlerimize devredeceğimiz geleneği bir adım daha öne taşıyacak nitelikte olmasını istediğimiz için senenin en rekabetçi turnuvası olması vizyonuyla tasarlandık, turnuvamızın kısa sürede aldığı olağanüstü talep ise bu anlamda başarımızın kanıtı oldu. Hedefimize ulaşmak adına ihtiyaç duyduğumuz yüksek nitelikli jüri komitesi, turnuvaya yakışacak ödüller, iki gün boyunca yarışacak yarışmacılara verilecek ikram, öğlen yemeği ve içeceklerin, tüm yarışmacılar ve jüriler adına kâğıt, kalem, dosya vb. gibi gerekli kırtasiye masrafları ve diğer organizasyon giderlerinin karşılanması adına kendi çabalarımızın yanında CAMİAMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ.

Bu nitelikli yarışmacılar ve jürilerden oluşan, geleneğimizin bir parçası haline gelmiş, lise münazaranın en köklü turnuvasının devamını getirebilmek için öngördüğümüz ihtiyaçlarımızı kapsayan bütçeyi aşağıda bulabilirsiniz:

Jüri Giderleri: 7000 TL

Kırtasiye Giderleri: 5000 TL

Yemek ve İkram Giderleri: 8000 TL

Ödül Giderleri: 9000 TL

Öğrencilerimizin Yıl Boyunca Turnuvalara Katılmasına Destek: 10000 TL

Destekleriniz için İstanbul Erkek Lisesi Münazara Kulübü öğrencileri olarak teşekkür ederiz.

Sponsorluk, diğer detaylar ve sorularınız için:

Emin Özdemir: +90 555 820 43 81

Nisa Nur Ayaş: +90 505 366 38 24

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!