Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Kültür Etkinlikleri Haftası'22SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Kültür Etkinlikleri Haftası'22

Proje tanıtım

Lisemizin geleneksel Kültür Haftası etkinliklerine hasretimiz bu yıl nihayet bitiyor. Lisemizin eğitim dönemi sonlarının gelenekselleşen Kültür Etkinlikleri Haftası'nın iki sene aranın ardından bu sene 31.si düzenleniyor. İstanbul Erkek Lisesi Kültür Komitesi olarak, bu gelenekselleşmiş köklü etkinlik için desteklerinizi bekliyor, Camiamızın her zaman bizimle birlikte olduğunu yeniden hissetmek istiyoruz.

İEL Kültür Haftasının geniş bir özetini aşağıda okuyabilirsiniz…

Detaylar

İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri olarak kendimizi çok yönlü yetiştirmenin önemini biliyoruz. Ülkemize yararlı bireyler olmak adına, bilimsel birikimlerimizin yanı sıra sanatsal ve kültürel alanlarda da kendimizi geliştirmeye çabasındayız. Salgın hastalık döneminde iyice zorlaşan kültürel etkinliklere erişim koşullarına rağmen bu doğrultuda Kültür Komitesi olarak bizler, Kültür Etkinlikleri Haftası vasıtasıyla sahip olduğumuz bu bilinci herkesle paylaşmayı hedefliyoruz.

İstanbul Erkek Lisesi Kültür Etkinlikleri Haftası 52 öğrenci ve 1 koordinatör öğretmenden oluşan bir Komite tarafından organize edilmektedir. Hafta boyunca okulumuzda konserler, atölyeler, konferanslar, söyleşiler, sergiler, film gösterimleri yapılmakta, ayrıca Mustafa Kemal Kültür Merkezi, İş Sanat Konser Salonu, Aya İrini Kilisesi gibi önemli mekânlarda, her yıl farklı sanatçıların ve orkestraların katılımıyla “Açılış” ve “Kapanış” konserleri ve öğrenci müzik gecesi düzenlenmektedir. İçeriğini yıldan yıla yoğunlaştıran Kültür Etkinlikleri Haftası, 7’den 70’e herkese hitap etmekte; sanat, iş ve politika dünyasından farklı simaların katılımıyla renklenmektedir.

Etkinliklerimize ve sponsorluk için iletişim bilgilerine yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Açılış konseri

Açılış gecesi, tüm İstanbul Erkek Lisesi camiasını bir araya toplayan, Kültür Etkinlikleri Haftası’nın başlangıcını simgeleyen gecedir. Kültür Etkinlikleri Haftası’nın resmi açılışı niteliği taşıyan ve mezunlardan öğrencilere tüm İstanbul Erkek Lisesi camiasını buluşturan “Açılış Gecesi” izleyenlerin hem görsel hem işitsel zevklerine hitap eder.

Önceki senelerde katılan sanatçılar:

  • Ezginin Günlüğü
  • Enbe Orkestrası
  • Sabri Tuluğ Tırpan & Cihat Aşkın & Erman İmayhan

Öngörülen bütçe: 30.000 TL

Öğrenci Müzik Gecesi

Öğrenci Müzik Gecesi bütün senenin birikimleriyle tamamen İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin ortaya koyduğu, yılın en eğlenceli etkinliklerinden biridir. Bu gecede İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri müzik alanında yıl boyunca yaptıkları çalışmaları bizlere sunar. Okul koromuz ve okul orkestramız sahne alırken öğrencilerin solo performanslarına da yer verilir. Bu özel geceye öğrenciler, mezunlar ve özellikle veliler yoğun ilgi göstermektedir.

Öngörülen bütçe: 20.000 TL

Tiyatro Gecesi

İstanbul Erkek Lisesi Tiyatro Kulübü üyesi öğrencilerinin bütün sene boyunca ortaya koydukları emeklerle seçtikleri bir tiyatro oyununu sergiledikleri gecedir. Okulumuz öğrencileri ve velileri tarafından ilgiyle karşılanan bu gecede tiyatro kulübü öğrencilerimiz de bütün senenin emeklerinin karşılığını alma imkanı bulurlar.

Kapanış Gecesi

İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Geleneksel Kültür Etkinlikleri Haftası’nın son gecesinde, öğretmen ve öğrencilerin yanında, velilerin, mezunların ve diğer davetlilerin de katılımıyla tüm senenin en büyük Sarı-Siyah buluşması gerçekleştirilir. Kültür Etkinlikleri Haftası’nın Kapanış Gecesi’ne birbirinden değerli sanatçılarımız katılımlarıyla haftamıza ve de okulumuza onur verirler. Geçtiğimiz tüm seneler gibi bu sene de davetliler Kültür Etkinlikleri Haftası’nın bu son büyülü gecesini hep birlikte yaşayacak ve haftamız bir sonraki sene açılmak üzere perdelerini kapayacaktır.

Önceki senelerde katılan sanatçılar:

  • Model
  • Işın Karaca
  • Yeni Türkü
  • Mahzar Fuat Özkan
  • Ceza

2022 yılında da kapanış konserimizde Türkiye’de 7’den 77’ye, herkesin sevdiği çok önemli bir sanatçı yer alacak... Adı şimdilik bizde saklı… O güzel geceyi sizlerle birlikte kutlamak için sabırsızlanıyoruz.

Planlanan bütçe: Bu etkinliğin sponsoru olacak İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı - İELEV’e teşekkür ediyoruz.

Hafta içi Gündüz Etkinlikleri

Atölyeler: Öğrencilerin farklı kültürlerin, sanatların birçok alanında bilgi sahibi olmaları, yeteneklerini alanında uzman insanlar tarafından 15-20 kişilik ekiplerde öğrenmeleri, kendilerini denemeleri için eğlenceli bir fırsat olan atölyeler çanta süslemeden ebruya, İtalyan mutfağından cupcake yapımına, Latin danslarından fotoğrafçılığa kadar çok geçiş bir yelpazede düzenlenmektedir.

Söyleşi ve Konferanslar: Öğrencilerin çoğunlukla ilgilerini çeken konularda gerçekleştirilen söyleşi ve konferanslar bizlere alanında uzman kişilerle konuşma, soru sorma ve bilgi paylaşma olanağı sağlamaktadır. Ahmet Ümit, Küçük İskender, Sunay Akın, Kenan Işık gibi isimlerin katıldığı organizasyonlar öğrenciler tarafından büyük ilgiyle beklenmektedir.

Temalı Parti: Her sene yoğun ilgi gösterilen “Temalı Parti” ye öğrenciler birbirinden yaratıcı kostümlerle katılır, fotoğraf çekilir, dans eder ve doyasıya eğlenir. Oyunlar, yarışmalar ve danslarla renklenen bu partiye tematik müzikleriyle bir DJ eşlik eder.

Bahçe Oyunları: Bahçeye kurulan masalarda öğrenciler Jenga, Monopoly, Tabu gibi oyunlar oynar. Bunun yanı sıra karaoke standında da genç yetenekler kendilerini sergilerler. Yarışmalarla renklenen bahçede ürün sponsorlarının stantları da en çok ilgi gören alanlardandır.

Sponsorluk detayları için:

Deniz Kahraman: +90 532 393 94 33
Yunus Berk Murat: +90 553 902 16 23
Ece Işık: +90 539 381 79 49

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!