Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Ayşe Beren Güler'in Amerika'daki Eğitimi İçin Destek ÇağrısıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Ayşe Beren Güler'in Amerika'daki Eğitimi İçin Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisemize Türkiye birincisi olarak girmiş olan Ayşe Beren Güler kardeşimiz, 12.sınıfta okuyor. Lisemizin birçok kulübünde  aktif rol alan Ayşe Beren, başarılı çalışmaları ve özgeçmişi ile çok sayıda üniversiteden  kabul aldı. Ayşe Beren, biyomedikal alanında oldukça başarılı olan  Drexel Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliğinde  burslu olarak okumayı hedefliyor. Ayşe Beren kardeşimizin hedefine ulaşabilmesi için okul ücretinde eksik kalan miktarın tamamlanması gerekli. Siz değerli Sarı Siyahlı Camia üyelerimizin desteği ile Ayşe Beren’in başarılı bir bilim insanı olma yolunu birlikte açabilir, kardeşimizin ideallerine ulaşmasına yardımcı olabiliriz. Tüm Sarı Siyahlı Camiamızı Ayşe Beren kardeşimize destek olmaya çağırıyoruz. Ayşe Beren'in sizlere seslendiği mektubunu aşağıda "Detaylar" bölümünde, özgeçmişini ve Drexel Üniversitesi Kabul Mektubunu ise Dokümanlar" bölümünde görebilirsiniz. 

Detaylar

Merhaba. Türkiye birincisi olarak girdiğim İstanbul Erkek Lisesinde 12. sınıfta okumaktayım. Beş sene boyunca Türk müfredatı ve yoğun Alman Abitur müfredatına ek olarak Amerika'daki üniversitelerden burslu kabuller alabilmek adına yoğun çalışmalarda bulundum.
 
Kendi emeklerimle çeşitli projeler/organizasyonlar düzenledim ve çalışmalarımın Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından dikkat çekmesini sağlayarak desteklerini aldım. SAT, TOEFL gibi uluslararası yeterlilik sınavlarına kendi başıma hazırlandım, sınavların giriş ücretlerini özel ders vererek biriktirdiğim parayla ödedim ve yüksek puanlar aldım.
 
Okulumuzun IELMUN konferansında genel sekreterlik, TEDx kulübünde baş organizatörlük ve başkanlık, kız basketbol takımında kaptanlık ve antrenörlük, Sakarya İzci Grubunda aktif ocak izciliği ve okulumuzun Almanca dilinde yayınlanan “Sapere Aude” dergisinde yazarlık yaptım. Almanya’da Jugend Forscht bilim projesi yarışmasında takımımla Biyoloji alanında ikinci olduktan sonra lisemizde Bilimsel Araştırma Kulübünü kurduk. Bir çok takıma yol göstererek okulumuzda bilimsel proje yarışmalarına daha önce hiç olmadığı kadar çok öğrencinin katılımına vesile olduk. 
 
11. Sınıfta tam burslu olarak Amerika'da Purdue Universitesinde sürdürülen bir araştırma programından (SSP Biochemistry) kabul alarak yaz döneminde 6 hafta Indiana'da labaratuvarda çalıştım. İki takım arkadaşımla birlikte bulgularımızı özetlediğimiz bir bilimsel makele yazdım. 
 
12. Sınfın başında başvurduğum Amerika ve Kanada üniversiteleri yakın zamanda geri dönüş yaptılar. University of Toronto, New York University, Drexel University’nin de aralarında bulunduğu toplam on üniversiteden kabul aldım.
 
Bugüne kadar benim başarı profilimdeki öğrencilere yüklü miktarlarda burs veren okullar, bu sene küresel salgının da oluşturduğu ekonomik tehdit yüzünden uluslararası öğrenciler için kabul ve burs oranlarını önemli derecede azalttılar. Bu şartlarda finansal olarak en iyi seçenek Drexel University olarak gözükmektedir. Bunun nedeni ise bu üniversitenin diğer okullardan farklı olarak Co-op denilen aynı anda hem okuma hem çalışma imkanı sağlayan programından kabul almış olmamdır. İlk yıl için okulun verdiği bursun dışında açıkta kalan tutar ödendiğinde, diğer yıllardaki ücreti kendim çalışarak karşılayabileceğim.
 
Drexel Üniversitesinden kabul aldığım biyomedikal mühendislik bölümü, Amerika'nın ilk biyomedikal mühendislik departmanlarından biri olup, bu alanda oldukça başarılıdır. Drexel Üniversitesinde okumak geleceğimin yönünü tamamen değiştirecektir. Bu amaçla aldığım burstan sonra kalan tutarın tamamlanmasına destek olacak yardımlar büyük önem taşımaktadır. 
 
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla,

Ayşe Beren Güler - 05374963355 - [email protected]

Bilgi için : 0212 514 01 47

                 [email protected] 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!