Anasayfa > Burslar > Burs Veren Mezunlarımız < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Sarısiyah 65'liler Dayanışma ve Eğitim Vakfı Destek Bursu (2019-20)SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Sarısiyah 65'liler Dayanışma ve Eğitim Vakfı Destek Bursu (2019-20)

Proje tanıtım

Sarısiyah '65 Dayanışma ve Eğitim Vakfı mütevellileri, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında 10 İstanbul Erkek Liseli öğrencisine ve 15 İstanbul Erkek Lisesi mezunu lisans öğrencisine burs vermektedir. Bursun yıllık toplam değeri 70.200 TL'dir.

Kısa bilinen adıyla "65'liler Vakfı", mütevellilerini bir dönem İstanbul Erkek Lisesi'nde okumuş, mezun olmuş Sarı Siyahlıların oluşturduğu bir camia kurumumuzdur.

İstanbul Erkek Lisesi’nin Almanca eğitime geçtiği 1958-1959 öğretim yılında Almanca Bölümü’ne kaydolmuş öğrenciler ile ileriki yıllarda bu ilk gruba aynı liseden ve diğer okullardan gelerek katılan öğrenciler, kendileri ve aileleri arasındaki dayanışmayı sağlamak ve güçlendirmek, çeşitli sosyal nedenlerle sıkıntıya düşmüşlere ve acil, çaresiz, muhtaç ve hasta olanlara maddi ve manevi destek vermek ve onlara camianın el uzatmasını sağlamak, ilk, orta ve yüksek öğretime ilişkin burslar vermek, okullar kurmak, sosyal ve sağlık kuruluşları kurmak, işletmek ve geliştirilmesine yardımcı olmak ve bütün bu amaçları gerçekleştirmek üzere aynı amaçla diğer kuruluşlarla işbirliği yapmak üzere kurulmuş olan 65'liler Vakfı, faaliyetlerini amaçları doğrultusunda sürdürmektedir.

Detaylar

Siz de aylık yapacağınız 240 TL’lik bağış ile bir orta öğrenim öğrencisinin,

360 TL’lik bağış ile bir yükseköğrenim öğrencisinin,

520 TL’lik bağış ile yurt dışında öğrenim gören bir öğrencinin eğitim masraflarına destek olabilirsiniz!

Gelecek vadeden daha fazla gencimizin eğitim masraflarını karşılayabilmesi için tüm Sarı Siyahlıları ve eğitim gönüllülerini desteğe çağırıyor ve destek verenlere teşekkür ediyoruz.

Daha fazla bilgi için İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfına aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz:

Telefon: 0 212 514 01 47


E-posta: [email protected]

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!