Anasayfa > Burslar > İELEV İhtiyaç Bursları < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Arın Mirza (İEL '16) Destek BursuSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Arın Mirza (İEL '16) Destek Bursu

Proje tanıtım

Yüksek öğrenimini Almanya'da tamamlamak isteyen başarılı kardeşimiz Arın Mirza (İEL'16) desteklerinizi bekliyor. Gurur verici başarılara şimdiden imzasını atan kardeşimizin Sarı Siyahlı ağabey ve ablalarına yönelik yazdığı mektubuna Detaylar, CV'sine ve diğer dokümanlara ise Dokümanlar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Kıymetli Büyüklerim, Sevgili Sarı Siyahlı Abilerim ve Ablalarım,

Ben Arın Mirza. Lisemize 2011 yılında başladım ve bu sene de mezun olacağım. Kapıdan içeri ilk adımımı attığım günkü heyecanımdan ve ideallerimden hiçbir şey kaybetmeden eğitim hayatıma devam etmek istiyorum, bunun için de sizlerin desteğine ihtiyacım var.

Sizlere kısaca bu beş sene içinde yaşadıklarımdan bahsedeyim. İstanbul Lisesi Bilim Olimpiyatları kulübünde yer almam kendimi geliştirmem için büyük bir fırsat oldu. Daima ilgi duyduğum Bilgisayar dalındaki derslere katılmaya başladım ve yoğun bir şekilde çalıştım. Katıldığım Tübitak Kamplarındaki akademisyenlerden Programlama, Soyut Veri Yapıları ve Algoritmalar, Ayrık Matematik alanlarında kapsamlı ders aldım. 23. Tübitak Ulusal Bilgisayar Olimpiyatlarında Bronz madalya ile ödüllendirildim. Okulumuzda gönüllü olarak olimpiyat kulübü öğrencilerine ders verdim ve 2014’den beri kulübün yönetim kurulunda yer alıyorum.

Benim için yeni fikirlere ve deneyimlere açık olmak çok önemli. Ekrem İpek’le birlikte İEL Üç Boyutlu Tasarım ve Modelleme Kulübü’nün kurulmasına öncülük ettim ve okulumuzun ilk 3D yazıcısıyla uzun süre çalışmalar yapıp deneyim edindim. 2015’te kulüp başkanlığı yapmaya başladım ve gözlemlerim doğrultusunda daha modern ve gelişmiş bir yazıcıya olan ihtiyacı gündeme getirip, bulunan sponsor yardımıyla satın alınmasını sağladım.

Ancak eminim ki bana en çok şeyi kazandıran başarılarım değil, başarısızlıklarım oldu. Dahil olduğum bunca faaliyeti aynı anda sürdürmeye çalışırken çeşitli zorluklarla karşılaştım; hatta birçok defa da istediğim başarıyı elde edemedim. Buna rağmen umutsuzluğa düşmedim ve kendime “Nerede hata yapıyor olabilirim?” sorusunu sıkça sordum. Gerektiğinde düşünce tarzımı değiştirebilmeyi, esnek ve dinamik bir yapıya sahip olmayı öğrendim. Problemlere yeni açılardan yaklaşabilmek ve çözümler üretebilmek yalnızca karşılaştığım zorlukları aşabilmek için değil, aynı zamanda iyi bir yazılım geliştiricisi olabilmek için de gerekliydi. Bunun için de sık sık konfor alanımdan çıkmaya, yenilikçi ve özgün olmaya çalıştım. İnsanları dinleyip, bir konuya nasıl yaklaştıklarını gözlemledim. Bu sayede zayıf ve güçlü yanlarımı keşfedip bunları değiştirme şansı buldum. Tüm bunların ve daha da fazlasının, lisemin bana verdiği en önemli derslerden olduğuna inanıyorum.

Yaptığım işi severek, değer vererek, heyecanla ve kaliteli bir şekilde yapmak beni daima mutlu etmiştir; böyle yapılmış bir işe bakarken de mutlu olurum. Aynı şekilde kaliteli bir eğitim almak; sahip olduğum bu motivasyon ve prensiplerle büyük başarılara imza atıp, Sarı Siyahı ve ülkemizi daha da yükseklere taşımak istiyorum. Bunu en iyi şekilde yapabilmek için de Almanya’da Münih Teknik Üniversitesi'nde İnformatik okumaya karar verdim. Abitur notum da bu üniversitede okuyabilmem için fazlasıyla yeterli. Almanya’da bulunduğum sürece barınma, yiyecek, ulaşım vb. temel ihtiyaçlarım olacak. Ancak ailemin maddi durumu bunları karşılamaya yetmiyor. Ben de bu hedefimi gerçekleştirebilmek için sizlerden verebileceğiniz her türlü desteği bekliyorum.

Deneyim ve başarılarımın bulunduğu detaylı belgeye, Doç. Dr. Mehmet Fatih Demirci’den aldığım referans mektubuna ve Abitur notuma Dokümanlar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Arın Mirza, İEL ‘16

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!