Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Türk Sineması Geleceğini Arıyor 2016SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Türk Sineması Geleceğini Arıyor 2016Türk Sineması Geleceğini Arıyor 2016

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi Sinema Kulübü olarak 13 yıl önce bir ilke imza atarak düzenlediğimiz Liselerarası Kısa Film Yarışması’nı uluslararası platforma taşıyıp 13. Altın Boğa Kısa Film Yarışması adıyla dünyadaki genç yeteneklere sunmaktan gurur duyuyor ve her zaman daha ileriyi hedefleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her alanda olduğu gibi sinemanın da geleceğinin gençler olduğu bilinciyle “Sinemasının Geleceği Aranıyor!” diyerek çıktığımız yolda; 13 yıldır gençlerin konu sınırlaması olmadan, çektikleri kısa filmler aracılığıyla kendilerini özgürce ifade edebilmelerini sağlıyoruz. Bu gururu sizlerle paylaşmak için bize destek olmanızı bekliyoruz…

Detaylar

“Film çekmek, film çekerek öğrenilir!”

Okulumuz Sinema Kulübü, 13 sene önce düzenlemeye başladığı Liseler Arası Kısa Film Yarışması’nı bu sene de kaldığı yerden tüm hızıyla devam ettiriyor. Yarışma Türkiye’de lise öğrencileri için düzenlenen ilk kısa film yarışması. Geçtiğimiz sene Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünyadaki genç sinemaseverlere ulaşan yarışmamız her sene daha çok gence ulaşarak ilerliyor. Yarışmanın öncelikli amacı ise; öğrencileri sinema konusunda yetiştirebilmek ve onlara sinema bilincini aşılayabilmek.

“Sinema geleceğini arıyor!”

Sinema çevreleri tarafından büyük beğeni toplayan “İstanbul Lisesi 13. Altın Boğa Kısa Film Yarışması”, genç yönetmen adaylarına güzel fırsatlar tanıyor, gençlerle ustaları bir araya getiriyor ve tüm liseli gençleri kısa film çekmeye davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi için:

Yarışmaya geçen sene katılan filmler için:

Tanıtım filmimiz: 

Organizasyon Sürecinde Neler Oluyor?

İEL Sinema Kulübü her sene, öğretim yılının başında üyeleriyle bir araya gelir. Yıl boyunca kulüp üyeleri gerek ödül töreni gecesinin organizasyonu (sahne, kokteyl, ödüller...),  gerek ülkenin dört bir yana dağıtılan yarışma afişleri, gerekse geceye katılan yönetmenlere dağıtılan kitapçıkların, tişörtlerin basımı ve tasarımı gibi işlerle ilgilenirler. Çeşitli usta oyuncu ve yönetmenlerle bir araya gelir ve onları jüri olmaya davet ederler. Jüri üyeleri arasında Atilla Dorsay, Zeki Demirkubuz, Selim Demirdelen, Yekta Kopan, Özge Özberk, Bennu Yıldırımlar, Ruhi Sarı, Erkan Can, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Onur Ünlü ve daha birçok seçkin oyuncu ve yönetmen bulunmakta. Gelen filmler katılım süresi son bulduğunda önce ön jüri tarafından sonra da jüri tarafından değerlendirilir. Haziran ayının ilk haftası gerçekleştirilen ödül töreninde, genç yönetmenlerimiz sinema alanında ustalarla bir araya gelme şansı yakalar.

İEL Sinema Kulübü olarak yıllar önce yola çıkıp kulübümüzü bugünlere getiren abi ve ablalarımızın izinden gidiyor, kulübümüzü geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Bütçemiz

Okulumuzdaki diğer bütün öğrenci kulübü organizasyonları gibi kısa film yarışmamızın da organizasyon süreci baştan sona öğrenciler tarafından yürütülmektedir. Organizasyon masraflarımız için gerekli olan bütçe aşağıdaki gibidir:

13. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması Bütçesi

            Sahne – Ses – Işık:  10.000,00 TL

            Konser (sanatçıya bağlı): 10.000,00 TL

            Ödüller: 9.000,00 TL

            Kokteyl – Yemek: 6.000,00 TL

            Afiş: 1.000,00 TL

            Kitapçık – Broşür – DVD:  2.000,00 TL

            Diğer:  1.000,00 TL

            TOPLAM: 39.000,00 TL

 

Destekçinin bağışı ile kazanımı:

 

Büyük ödül gecesinde plaket verilmesi

İnternet sitesinde ve dağıtılan bütün afiş ve broşürlerde isminin geçmesi

Film gösterimi sırasında markalarının reklam filminin / tanıtımının gösterilmesi

Festival süresince tanıtım malzemesi / eşantiyon dağıtım hakkı

 

Ödüller

            Birinci Yarışmacı: Altın Boğa ve 3.000 TL

            İkinci Yarışmacı: 2.000 TL

            Üçüncü Yarışmacı: 1.000 TL

            Jüri Özel Ödülü: Ekipmanlazim.com’un katkılarıyla

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!