Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Abdullah Önver’in Almanya’daki Eğitimi İçin Destek ÇağrısıBAŞA
DÖNÜN

Abdullah Önver’in Almanya’daki Eğitimi İçin Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İEL'23 mezunumuz Abdullah Önver, RWTH Aachen'da Makine Mühendisliği bölümünden kabul aldı. Fakat mevcut durumdaki ekonomik krizden dolayı maddi açıdan sıkıntıları var. Almanya'da geçireceği ilk zamanlar için değerli camiamızdan destek talep ediyor. Abdullah'ın ihtiyacı olan bu para için siz değerli abi ve ablalarını desteğe çağırıyoruz.

Abdullah'ın size yazmış olduğu mesajı aşağıda okuyabilirsiniz.

Detaylar

Değerli ablalarım ve abilerim,

Ben Abdullah Önver, İEL'23 dönemi mezunlarındanım. Bu sene Abitur diplomamı aldım ve RWTH Aachen'da Makine Mühendisliği bölümüne kabulümü aldım. Almanya'da eğitimimi tamamlayıp iş hayatına atılma hedefime bir adım daha yakınım. Fakat bu yolda benim için maddi engeller mevcut.

Eğitim hayatım boyunca gerek burslar, gerekse yaptığım ek işler sayesinde lise hayatımda maddi sıkıntılara çözüm bulabildim. Ders verdim, garsonluk yaptım, tarlada çalıştım; kısacası önüme gelen her imkanı değerlendirmeye çalıştım. Halihazırda hâlâ bulduğum işlerde çalışıyor olsam da Almanya'da hayat masraflarımı karşılayabilecek bir para biriktirmem mümkün değil. Ayrıca gerek ülkemizin gerekse ailemin içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan ötürü ailemin kendi kendilerine beni okutacak maddi güçleri de maalesef yok.

Kendi ayaklarım üzerinde durmak zorundayım ve bunu yeni hayatıma başladığımda başarabileceğime inanıyorum. Fakat çabalayabilmem için önce ayaklarımı basabileceğim sağlam bir zemine ihtiyacım var.

Bu camianın mensuplarının birbirine karşı ne kadar sahiplenici, koruyucu ve kollayıcı olduğunu biliyorum. İleride bu güzel topluluğun bir parçası olup gelecekteki kardeşlerime yardım edebilmek için şimdi siz abilerim ve ablalarımın yardımına ihtiyacım var.


İlgileriniz için teşekkür ederim.

Saygı ve Sevgilerimle,
Abdullah Önver
+905551601836
[email protected]

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!