Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
15. Uluslararası Altınboğa Kısa Film Festivaline DestekSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
15. Uluslararası Altınboğa Kısa Film Festivaline Destek15. Uluslararası Altınboğa Kısa Film Festivaline Destek

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi Sinema Kulübü olarak Türkiye'de alanında ilk olan Liselerarası Kısa Film Yarışması’nı her geçen gün daha da geliştirerek üç yıl önce uluslararası platforma taşımış ve etkinliklerimizin kapsamını genişleterek aynı zamanda bir festival düzenlemeye de başlamıştık. "Sinemanın geleceği aranıyor!" sloganıyla 15 yıldır olduğu gibi bu sene de sinemasever gençleri ve kendilerini özgürce ifade etme çabalarını desteklemeye devam ediyor bu yolda her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyoruz. Bu amaçlarımıza ulaşabilmemiz adına İstanbul Lisesi Sinema Kulübü olarak 15.Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Festivali için desteklerinizi bekliyoruz!

Detaylar

Sinema Kulübü olarak 15 yıldır en büyük amacımız mümkün olduğunca çok sinemasever gence ulaşabilmek ve onları sinema ve film ile ilgili gerekli imkânlar konusunda desteklemek olmuştur. Bu amacımız doğrultusunda alanında ilk olan Liselerarası Kısa Film Yarışmasını uluslararası platforma taşıyıp düzenlediğimiz etkinlikleri çeşitlendirerek bir festival organize etmeye başlamıştık. İstanbul Lisesi Sinema Kulübü olarak bu yıl da sinemaya verilen değerin artmasının gençleri sinema alanı ile mümkün olduğunca erkenden tanıştırmak ve genç sinemaseverleri desteklemekle mümkün olduğunun bilincinde olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Açılış galası ile başladığımız festival boyunca atölyeler, konferanslar düzenliyor ve kısa film yarışmasının ödül töreni ile festivalimizi sona erdiriyoruz. Liselerarası düzeyde bu kadar geniş bir organizasyon olması ve sinemanın geleceğine katkı yapma amaçlarıyla, Uluslararası Kısa Film Festivali saygın sinema çevreleri tarafından da büyük beğeni toplamaktadır.

ORGANİZASYON SÜRECİ

İEL Sinema Kulübü öğrencileri yılın başından itibaren festivalin açılış galasının organizasyonu, konferanslar, atölyeler ve söyleşiler gibi festival süresince gerçekleşen etkinliklerin düzenlenmesi ve ödül töreni gecesinin planlanması (ödüller, sahne, kokteyl, konser...) gibi işlerin yanı sıra Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerine yollanan afişlerin, geceye katılan yönetmenlere dağıtılan kitapçıkların ve festival tişörtlerinin tasarımı ve basımı gibi işlerden sorumludurlar. Çeşitli usta oyuncu ve yönetmenlerle bir araya gelir ve onları jüri olmaya davet ederler. Jüri üyeleri arasında Atilla Dorsay, Zeki Demirkubuz, Selim Demirdelen, Yekta Kopan, Özge Özberk, Bennu Yıldırımlar, Ruhi Sarı, Erkan Can, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Onur Ünlü, Mert Fırat ve daha birçok seçkin oyuncu ve yönetmen bulunmaktadır. Gelen filmler katılım süresi son bulduğunda önce ön jüri tarafından sonra da jüri tarafından değerlendirilir. Mayıs ayının son haftası gerçekleştirilen Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Festivali’nde, genç yönetmenlerimiz sinema alanında ustalarla bir araya gelme şansı yakalar.

İEL Sinema Kulübü olarak yıllar önce yola çıkıp kulübümüzü bugünlere getiren abi ve ablalarımızın izinden gidiyor, kulübümüzü geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

FAALİYETLERİMİZ

• Düzenlediğimiz uluslararası festival kapsamından Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri ile iletişime geçtik ve festivalimizi daha çok insana duyurduk.

• Altın Koza ve Boğaziçi Film Festivalleri’ne çalışmalarımız neticesinde kulüp olarak davet edildik. Birçok sinema sanatçısı ve gazeteci ile tanışıp iletişime geçtik.

• SİYAD üyesi Fırat Sayıcı’ya ulaştık ve Sayın Sayıcı festival danışmanımız olmayı kabul etti.

• İki sene önce okulumuzda yıl içinde Yeşim Ceren Bozoğlu ‘nu, festival kapsamında Ezel

Akay, Görkem Yeltan ve Senem Tüzen gibi sinema alanında önemli kimseleri ağırladık.

•Geçtiğimiz sene okulumuzda yıl içinde Volkan Severcan ve Onur Can Çaylı, Gökhan Aşık, Ege Ellidokuzoğlu gibi isimleri öğrencilerimizle buluşturduk.

• Arbella, Nescafe, Reis, Çaykur, Uludağ ve Hacı Şerif markaları sponsorumuz olup festival süresince ücretsiz yemek dağıtımı yaptılar.

• “Altın Boğa Kısa Film Yarışması” na başka şehirlerden katılıp ön elemeyi geçen genç yönetmenlerin ulaşım masraflarını karşıladık ve bu heyecanı bizimle paylaşmalarına olanak tanıdık.

• Birçok özel üniversite ile iletişime geçtik. Bahçeşehir Üniversitesi ile kurumsal iş birliğine girdik. Diğer üniversitelerdeki öğretim üyeleri ise atölyeler konusunda destek olmayı kabul ettiler.

• Her yıl birinci eğitim öğretim devresinin sonunda, değerli mezunumuz Savaş Dinçel’in adını verdiğimiz “Savaş Dinçel Film Günleri” ni düzenliyor ve okulumuz öğrencilerini sinemayla buluşturuyoruz.

• Her hafta okulun belirlediği sosyal etkinlik saatlerinde öğrencilerin ilgisini çekecek programlar hazırlıyoruz. Geçtiğimiz yıl yerli-yabancı pek çok film gösterimi yaptık, Esen Kunt ile “Film Okuma ve Yaratıcı Senaryo Yazımı Atölyesi” düzenledik.

•Yıl içinde düzenli olarak aylık film tavsiyelerinde bulunduktan sonra Ozan Sertdemir gibi alanında yetkin kişiler ile bu filmler üzerinden söyleşi yaptık.

• Festivalimiz kapsamında düzenlediğimiz “Bilgi Yarışması“ nın kazananlarına sponsorumuz olan Cinemaximum tarafından gelen sinema biletlerini dağıttık ve Bodrum tatili hediye ettik.

15. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Festivali Bütçesi

Sahne – Ses – Işık:             15.000 TL

Konser (sanatçıya bağlı):    15.000 TL

Yarışma Ödülleri:                10.000 TL

Kokteyl – Yemek:               10.000 TL

Afiş:                                      2.000 TL

Kitapçık – Broşür – DVD:    3.000 TL

Açılış Galası:                      25.000 TL                                   

Ulaşım-Konaklama:            10.000 TL

TOPLAM:                         90.000 TL

SPONSORLUK

Altın Sponsorluk Paketi:              15.000 TL

Sarı-Siyah Sponsorluk Paketi:     10.000 TL

Sarı Sponsorluk Paketi:                 5.000 TL

Siyah Sponsorluk Paketi:               2.500 TL

(Sponsorluk paketlerinin detayları ekteki sponsorluk dosyasındadır.)

Ödüller

Birinci Yarışmacı: Altın Boğa, 3.000 TL ve Monster Notebook

İkinci Yarışmacı: 2.000 TL ve Monster Notebook

Üçüncü Yarışmacı: 1.000 TL ve Monster Notebook

Jüri Özel Ödülü: Ekipmanlazim.com’un katkılarıyla

Sosyal Medya Hesapları:

www.twitter.com/ielsinema

www.facebook.com/ielsinema

www.instagram.com/ielsinema

İletişim:

Okul Santrali: (212) 514 15 70

Okul Faks: (212) 520 81 83

Sorumlu Öğrenciler:

Berkin Özinan: 0534 827 11 22

Ahmet Faruk Barli: 0546 790 65 56

Web Sitesi: www.ielsinema.com

E-mail: [email protected]

Adres: İstanbul Lisesi

Türkocağı Cad. No:4 Cağaloğlu/İstanbul

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!