Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
İEL İngilizce Münazara Turnuvasına Destek 2018SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
İEL İngilizce Münazara Turnuvasına Destek 2018

Proje tanıtım

Kurulduğu yıldan beri gençlerin kendilerini ifade etme, konuşma, tartışma ve du¨s¸u¨ncelerini münazara formatıyla hem saygı hem de mantık çerçevesinde savunma yeteneklerini geliştirmek için çalışmalar yürüten ve ülkemizi turnuvalarda temsil eden İEL Debate, bu sefer de ilk liselerarası turnuvasını 21-22 Nisan 2018 tarihinde düzenlemek için desteklerinizi bekliyor!

Detaylar

Biz İstanbul Erkek Lisesi’nin 47 kişiden oluşan İngilizce Münazara veya orijinal adımızla “İEL Debate” topluluğuyuz. Çok değil, bundan yaklaşık iki yıl önce kurulmuş bir topluluk olmamıza rağmen kuruluşumuzdan beri gençlerin kendilerini ifade etme, konuşma, tartışma ve düşüncelerini münazara formatıyla hem saygı hem de mantık çerçevesinde savunma yeteneklerini geliştirmek için çalışmalar yürütmekteyiz.

Bugüne kadar neler yaptık?

Topluluk olarak daha ilk yılımızdan itibaren “English Speaking Union” kısaca ESU adındaki derneğin hazırladığı ülke çapındaki turnuvalara katılım gösteriyoruz. Bu turnuvalarda etkin olmamıza rağmen gelişimimize özen gösterip her yıl daha iyi yerlere gelmeyi hedefledik. Bu üstün çabalarımızın sonucunda kuruluşumuzun sadece ikinci yılında yani 2016’da takımımız ESU Kış Turnuvasında birincilik ödülü kazandı. Bunun yanı sıra şu anki kulüp başkanımız Selin Gürkan da en iyi üçüncü konuşmacı seçilip kulübümüzü gururlandırdı. Ayrıca üyelerimizden Ahsen Nur Özdoğan milli takım seçmelerini başarıyla geçti. Daha geçen ay gittiğimiz Sosyal Bilimler Lisesi Turnuvasında ise çeyrek finale çıkarak turnuvanın en iyi konuşmacısını ve en iyi yedinci konuşmacısını takımımızdan çıkarmış bulunmaktayız.

Yurtdışında ise her sene Zagreb, Prag, Slovenya ve Romanya gibi yerlerde düzenlenen uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil ediyoruz. Aynı zamanda diğer ülkelerin milli takımlarının dahi katıldığı bu turnuvalarda ülkemizi temsil eden tek devlet okulu olma özelliği taşıyoruz.

Şu an neler yapıyoruz?

Yeni döneme son hız ve büyük hedeflerle başladık. Bu sene büyüyen topluluğumuzla gelişmemize ivme kazandırıp daha fazla eğitime, konferansa ve turnuvaya katılmayı amaçlıyoruz.

Hedeflerimiz:

Bu sene durmayıp hayallerimizi daha da büyüttük. 21-22 Nisan tarihlerinde kendi okulumuzda Türkiye’nin bütün gençlerine açık, lise formatında bir turnuva düzenlemek istiyoruz. Amacımız daha çok gence ulaşıp onları İngilizce Münazarayla tanıştırmaktır.

Bu çok önemli çünkü eğer bu kültürün yayılmasına öncülük edebilirsek Türk gençlerine bir ışık olabilir, bir yandan onların kendilerini geliştirmelerine yardımcı olurken diğer yandan uluslararası çapta ülkemizin vizyonunu olumlu açıdan geliştirme yönünde büyük bir adım atabiliriz. İngilizce Münazaranın şu anda özel okulların tekelinde olduğunu ve bu eğitimlere, turnuvalara çoğu gencin ulaşamadığını da göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Neden desteğinize ihtiyacımız var?

Hedeflerimiz ve hayallerimizin büyüklüğü yanında sahip olduğumuz imkanlar çok kısıtlı kalmakta. İdaremiz ve okul derneğimiz her ne kadar bize ellerinden gelen yardımı yapıp gerek okulumuza düzenli İngilizce yayınlar alıp gerek turnuvadaki bazı masraflarımızı karşılasalar da finansal açıdan sıkıntılar çekiyoruz.

Özel okulların arasında bir devlet okulu olarak bize yardımınız tam potansiyelimizi göstermemize olanak sağlayacaktır. Ayrıca İngilizce Münazarayla ilgilenen bir devlet okulu olarak daha iyi yerlere gelip ülkemiz için bir umut olmak istiyoruz, bu yolda da büyük yahut küçük tüm yardımlarınız bizi mutlu edecek, hedefimize bizi bir adım daha yaklaştıracaktır.

Bütçemiz

Yemek                                        5000 TL

Eşantiyon                                   4500 TL

Matbaa                                       3000 TL

Jüri                                             3500 TL

Coffee Break                              2000 TL

Dekorasyon                               1000TL

Ses Sistemi                                2500 TL

Toplam Bütçe:                            21500 TL  

Not: Parasal Desteğin yanında Ürün Desteğinde bulunmak isteyenler de bizimle aşağıdaki iletişim adreslerinden iletişime geçebilir:

Kulüp hesabı:[email protected]

Ece Sağıroğlu

[email protected]

0534 450 23 18

 

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!