Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Teknoloji Öğrenci Birliğine Destek 2018SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Teknoloji Öğrenci Birliğine Destek 2018Teknoloji Öğrenci Birliğine Destek 2018

Proje tanıtım

Technology Student Association (Teknoloji Öğrenci Birliği) kısaca TSA, Amerikada 1978 yılında kurulmuş, ortaokul ve lise öğrencilerinin teknik eğitimini destekleyen uluslararası bir organizasyondur.

TSA'nın sponsorluk dosyasına "Dokümanlar" sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Detaylar

TSA Türkiye Takımı Türkiye'nin ilk ve tek takımı özelliğine sahiptir. 48 Amerikan eyaletinden ve Almanya’dan sadece en iyi okulların katıldığı bu yarışmalarda ülkemizi temsil eden öğrencilerimizin bu üstün başarısı büyük önem taşımaktadır.

TSA’ya 2000'den fazla okuldan yaklaşık 250.000 öğrenci üyedir. Öğrenciler organizasyonun düzenlediği etkinliklere, yarışmalara ve toplantılara katılarak hem teknik hem de liderlik yeteneklerini geliştirirler. Bu etkinliklerin en önemlisi her yıl başka bir Amerikan eyaletinde düzenlenen Ulusal TSA Konferansı'dır. (National TSA Conference). Amerika dışında ülkelerin katılımı bu konferasın uluslarası bir boyuta ulaşmasını sağlamıştır. Yaklaşık bir hafta süren bu konferansta 34 bilimsel kategoride yarışmalar düzenlenir. Yıl boyunca hazırladıkları projelerle bu yarışmalara katılan öğrenciler, aynı zamanda liderlik ve başka özel ilgi alanlarına yönelik düzenlenen eğitimlere de katılarak yeteneklerini geliştirirler. 

Başarılarımız

2016 yılında da Tennessee Nashville'de yapılan konferansa on kişi katıldık ve üç farklı kategoride finale kaldık, bir dördüncülük elde ettik. 2017 Orlando Florida 15 kişilik bir ekip ile konferansa katıldık. 

Başlıca Derecelerimiz

Sistem Kontrol Teknolojileri dünya birinciliği On Demand Video'da dünya beşinciliği,

Web Tasarımında dünya yedinciliği,

Yazılım Geliştirmede dünya sekizinciliği,

Web tasarımı ve masaüstü yayıncılığında dünya dördüncülüğü,

Web tasarımında birincilik,

On demand videoda ikincilik,

Masaüstü yayıncılığında üçüncülük,

System Control Technology dördüncülük ve bu başarıların yanında bir çok final ve yarı final başarılarımız bulunmaktadır.

 

Öngörülen Bütçemiz :

ULASIM 33.000 TL
KONAKLAMA 25.000 TL
SIGORTA 750 TL
VIZELER 2.500 TL
PROJE GIDERLERI 8.750 TL
YAKLASIK TOPLAM 70.000 TL

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!