Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
SportFest Sosyal Sorumluluk Projesi: Doğudan Batıya SportFestSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
SportFest Sosyal Sorumluluk Projesi: Doğudan Batıya SportFest

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri tarafından 16 yıldır düzenlenen ve Türkiye'nin liselerarası en büyük spor şöleni olma özelliğini taşıyan Sportfest'in bu yıl 17.si gerçekleşecek. Sportfest Komitesinde yer alan kardeşlerimiz bu sene festival kapsamında bir sosyal sorumluluk projesini de hayata geçirmeyi planlıyorlar. "Doğudan Batıya SportFest" ismini verdikleri proje ile Türkiye'nin 7 bölgesinden davet edilecek ve daha önce böyle bir etkinliğe katılma şansına sahip olmamış 12-13 yaş aralığındaki öğrencilere festivalde ev sahipliği yapmayı amaçlıyorlar. 
Bu güzel projenin gerçekleşmesi için SportFest komitesinin sizlerin desteklerine ihtiyaçları var. 
Projenin detaylarına aşağıdaki metinden ulaşabilirsiniz.

 

Detaylar

Türkiye’nin yedi bölgesinden gelecek olan çocukların hayatlarında iz bırakmak ve bizimle beraber fark yaratmak ister misiniz?

İstanbul Erkek Lisesi olarak 16 yıldır düzenlediğimiz Türkiye'nin liselerarası en büyük spor şöleni kapsamında bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz "DOĞUDAN BATIYA SPORTFEST" adlı bir sosyal sorumluluk projesi düzenlemeyi amaçlıyoruz.

Proje kapsamında Türkiye'nin yedi bölgesinden maddi durumu yetersiz 12 -13 yaş arasındaki 100 ögrenciyi 24- 28 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da ağırlayıp, bu öğrencileri başta sportif etkinlikler olmak üzere bilim, kültür, sanat ve tarih dolu bir programla karşılayacağız. Ama öğrencileri en iyi şekilde ağırlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için sizin maddi ve manevi desteklerinize ihtiyaç duymaktayız. Bu amaçta beraber yol almamız projemizi büyütüp, geliştirmemiz için paha biçilemez bir değer ifade ediyor.

Biz İstanbul Erkek Liseli öğrenciler olarak aldığımız eğitimin ve bu eğitimin bize kattığı farklı bakış açılarının farkında olup bunu gelecek nesillere aktarmayı, topluma insani değerlerin farkında olan ve dünyaya farklı pencerelerden bakabilmeyi öğrenmiş bireyler katmayı amaçlıyoruz ama ne yazık ki aldığımız bu eğitimin Türkiye'de sadece az sayıda öğrenciye sunulduğunun da bilincindeyiz.

Bizim gibi köklü liselerde okuyan çocukların çoğu, doğdukları andan itibaren aileleri tarafından iyi bir eğitim alması ve yaşamda başarılı olması için yetiştiriliyor. Önümüze geniş bir ufuk sunuyorlar ve biz de o yoldan ilerliyoruz. Ancak bizlere sunulan imkanlar açısından handikap yaşayan da birçok çocuk bulunmakta. Belki nice sanatçılar, bilim adamları ya da sporcular sırf doğdukları zaman ve mekândan dolayı hiç ortaya çıkamıyorlar.

Biz de bu projeyle spor şöleni haftası kapsamında çocuklara hayallerinin ötesinde bir hafta yaşatmak ve her birinin önünde yeni ufuklar açmak istiyoruz. Umarım bu amaç doğrultusunda birlikte çalışabilir hayallerimizi hedefe, hedeflerimizi de gerçeğe dönüştürebiliriz.

Sponsorluklar:

Konaklama Sponsorluğu: 20.000 TL

Giyim Sponsorluğu (100 kişi için spor ayakkabı, eşofman takımı ve t-shirt): 8.000 TL

Yiyecek Sponsorluğu (5 günlük 100 kişi için Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği): 5.000 TL

İstanbul Şehir İçi Ulaşım: 2.000 TL

 

Toplam İhtiyaç: 35.000 TL

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!