Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Seyit Baran Özdemir'in Münih LMU'daki Eğitimine Destek ÇağrısıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Seyit Baran Özdemir'in Münih LMU'daki Eğitimine Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisemizden bu yıl mezun olan kardeşimiz Seyit Baran Özdemir, Münih Ludwig Maximillian Üniversitesi'nden Informatik (Bilgisayar Mühendisliği) öğrenimi için kabul aldı. İlk yılın yaşam ücretlerinin karşılığı olarak hesabında gösterilmesi gereken tutar 10.500 €’dur. Uzayan pandemi süreci nedeniyle bu tutarı toplamakta güçlük çekiyor. Süre çok kısaldığından sizleri Baran’ın hedefine ulaşabilmesi için ÇOK ACİL desteğe davet ediyoruz. VERECEĞİNİZ DESTEK BARAN'ın LMU'da OKUMASINI SAĞLAYACAKTIR:..

Baran’ın sizlere mesajını aşağıda okuyabilirsiniz…

 

Detaylar

Değerli Sarı Siyahlı Ablalarım ve Abilerim,

Ben İEL’20 dönemi mezunlarından Seyit Baran Özdemir. İstanbul Erkek Lisesine ayak bastığım ilk günden beri yurt dışında okumayı hayal ediyorum. Zaten lise tercihleri esnasında tercihimi İEL yönünde kullanmama sebep olan en önemli faktör, üniversite eğitimimi Almanya’da alabilecek olma fırsatıydı. Ancak, bir yıldır önümde duran ve tek başıma çözemeyeceğimi anladığım bir problemim var.  

Bu sene mezun oldum ve kendimi bildim bileli okumayı hayal ettiğim Bilgisayar Mühendisliği için Ludwig Maximillian Üniversitesi'nden kabul aldım. Teknoloji şirketlerinin oldukça yoğun olduğu Münih’te okumamın, staj imkanları ve kendimi geliştirmem ve deneyim kazanmam konusunda oldukça yararlı olacağını düşünüyorum.

Fakat, ülkemizdeki birçok aile gibi, yaşanan ekonomik krizden biz de kötü etkilendik. Ailemizin iş yeri kapanmak zorunda kaldı. Pandemi sürecince iş arama çabamız henüz bir sonuç vermedi. Kardeşimin ve benim eğitim masraflarını tek maaşla karşılamaya çalışıyoruz.  

Almanya’ya gitmem için bankaya toplu yatırılması zorunlu olan bir senelik hayat masraflarıma denk gelen 10.500 €’nun bir kısmını ailem ve yakın akrabalarım karşılayabiliyor. Ancak, kalan kısım için sizlerin ACİL desteğine ihtiyacım var. SÜRE ÇOK KISITLI. Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin hayallerimin ve eğitimimin önüne geçmesini istemiyorum. İlk yıl yatırılması zorunlu olan parayı karşılayabilirsem Almanya’da işe girip eğitim masraflarımın büyük kısmını kendim kazanmayı hedefliyorum. Ailemin de bu süre zarfında ekonomik sorunlarımızı çözebilmesini umut ediyorum. Bu nedenle siz değerli abi ve ablalarımdan eğitimim için destek rica ediyorum.

İlginiz ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Seyit Baran Özdemir’20

0533 626 3636

[email protected]

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!