Anasayfa > Burslar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Sarısiyah '65 Dayanışma Vakfı Bursu (2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı)SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Sarısiyah '65 Dayanışma Vakfı Bursu (2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı)

Proje tanıtım

Sarısiyah '65 Dayanışma Vakfı mütevellileri, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 20 lise, 8 lisans öğrencisine burs vermektedir.

Detaylar

SARISİYAH ’65 DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI, mütevellilerini bir dönem İstanbul Erkek Lİsesi'nde okumuş, mezun olmuş Sarı Siyahlıların oluşturduğu bir Kurumumuzdur.

İstanbul Erkek Lisesi’nin Almanca eğitime geçtiği 1958-1959 öğretim yılında Almanca Bölümü’ne kaydolmuş öğrenciler ile ileriki yıllarda bu ilk gruba aynı liseden ve diğer okullardan gelerek katılan öğrenciler, kendileri ve aileleri arasındaki dayanışmayı sağlamak ve güçlendirmek, çeşitli sosyal nedenlerle sıkıntıya düşmüşlere ve acil, çaresiz, muhtaç ve hasta olanlara maddi ve manevi destek vermek ve onlara camianın el uzatmasını sağlamak, ilk, orta ve yüksek öğretime ilişkin burslar vermek, okullar kurmak, sosyal ve sağlık kuruluşları kurmak, işletmek ve geliştirilmesine yardımcı olmak ve bütün bu amaçları gerçekleştirmek üzere aynı amaçla diğer kuruluşlarla işbirliği yapmak üzere SARISİYAH ’65 DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFI'nı kurmuştur. VAKIF faaliyetlerini amaçları doğrultusunda sürdürmektedir.

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!