Anasayfa > Burslar > Kaybettiklerimiz Anısına Bursları < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Prof. Dr. Mahir Vardar Mühendislik BursuSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Prof. Dr. Mahir Vardar Mühendislik Bursu

Proje tanıtım

Vakfımızın Eski Yönetim Kurulu Başkanlarından, Divan Heyeti Üyemiz 1966 mezunu Prof. Dr. Mahir Vardar’ı 2020 yılı Mayıs ayında yitirmiştik. Kendisi çok iyi bir Sarı Siyahlı, “Tünellerin Efendisi” unvanlı bir mühendis, çok yönlü bir eğitimci, iyi bir aile babası, her şeyden önemlisi, gönüllerde taht kurmuş, mükemmel bir insandı. Sarı Siyahlı Camiamıza ve İELEV’e eğitimci yönüyle önemli hizmetler verdi. İşte onun bu eğitimci yönünü ve hiç unutulmayan ismini sıkça anmak üzere İELEV olarak “Prof. Dr. Mahir Vardar Mühendislik Bursu Fonu” oluşturmaya karar verdik.

Özellikle, eğitimin ekonomik yükünün aileler tarafından karşılanmakta zorlanıldığı ve bursa ihtiyaç duyan çocuklarımızın sayısının ciddi olarak arttığını görmekte olduğumuz bu dönemde Sarı Siyahlı Camiamızı, sevenlerini ve eğitim gönüllülerini bu kıymetli girişime destek vermeye çağırıyoruz.

İELEV’in burs bütçesinden 50 bin TL katkıda bulunarak oluşturduğumuz “Prof. Dr. Mahir Vardar Mühendislik Bursu Fonu” havuzuna gelecek bağışlarla öncelikli olarak inşaat mühendisliği ve diğer mühendislik dallarında okuyan lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin ihtiyaçları için burs sağlanacaktır. Vakfımızın burs yönetmeliği kriterlerine uyan öğrencilere 9 ay boyunca yurt içinde okuyanlara ayda 500 TL, yurt dışında okuyanlara ise ayda 800 TL destek verilecektir. Destekçilerimiz SarıSiyahDestek’te yer alan projemizin “Bağışçılar” sorgusu altında görülecektir.

2021 – 2022 dönemi için verilecek burslar için oluşturulan fon havuzuna peşin ya da taksitler halinde ve dilediğiniz miktarda ve sayıda bağış yapabilirsiniz. SarıSiyahDestek projesi 2022 Haziran ayı başına kadar açık kalacaktır.  Bağış tutarınıza göre, sağ tarafta en yukarıdaki "Serbest Miktarda Bağış Yapın" alanına bağış miktarınızı yazıp, "Bağış Yapın" butonuna basarak ya da önceden tanımlanmış tutarlardan size uygun sarı renkli butonu seçerek burs havuzuna bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bağış makbuzları vergi matrahından düşülebilmektedir. Bağışların nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.  

Merhum Prof. Dr. Mahir Vardar Hocamız adına oluşturulan burs fonuna katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla,

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı

Detaylar

Burslar Ekim – Haziran arası 9 ay boyunca öğrencinin kişisel hesabına aylık olarak aşağıdaki tutarlarda ödenmektedir.

İstanbul Erkek Lisesi mezunu ya da başka lise mezunu yurt içi yüksek öğrenim öğrencileri: 9 X 500 TL – Yıllık toplam 4.500 TL

İstanbul Erkek Lisesi mezunu ya da başka lise mezunu yurt dışı yüksek öğrenim öğrencileri: 9 X 800 TL–Yıllık toplam 7.200 TL

Burs fonuna katkı 2 şekilde yapılabilir.

Birinci Yöntem: Vakfımızın aşağıdaki hesabına havale ya da EFT yoluyla.

Yapı ve Kredi Bankası

Şube: Kozyatağı Ticari Şubesi (968)

Hesap Sahibi: İstanbul Erkek Liseliler Eğitim vakfı

IBAN: TR49 0006 7010 0000 0047 2920 51

(Ödeme bankaya ulaştığında, gönderen hesap adına bağış makbuzu kesilir, 5.000 TL altındaki ödemelerde makbuz taranarak e-posta ile gönderilir. Açıklama bölümde “Bağış Sahibinin Adı” ve “İhtiyaç Bursu Bağışı” ibaresi bulunmalıdır.)

İkinci Yöntem: Bulunduğunuz www.sarisiyahdestek.com web portalimiz üzerinden kredi kartı ya da havale/eft ile.

Her iki yöntemde de bağış makbuzlarınız kesilir, taranır ve e-posta adresinize iletilir. Taranarak e-posta yolu ile gönderilen makbuzların aslı Vakıf merkezimizde, arşivde saklanır. Eğer 5.000 TL'nin altındaki tutarlarda kesilmiş makbuzlar için fiziksel olarak teslimat isterseniz fiziki posta adresiniz ile birlikte talebinizi bize iletmeniz gerekir.

Çevrenizdeki eğitim gönüllülerini de “Prof. Dr. Mahir Vardar Mühendislik Bursu Fonu” aracılığı ile burs vermek için teşvik etmeniz dileğiyle…

Sorularınızı e-posta ya da telefon (0507 408 0334 - Atilla Öztuna) aracılığı iletebilirsiniz.

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!