Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Erinç Arğımak’ın (İEL ‘12) Northeastern Üniversitesi’ndeki Yüksek Lisans Eğitimine Destek ÇağrısıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Erinç Arğımak’ın (İEL ‘12) Northeastern Üniversitesi’ndeki Yüksek Lisans Eğitimine Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi 2012 yılı mezunlarından  Erinç Arğımak kardeşimiz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Şu an Northeastern Üniversitesi’nde, hep hayalini kurduğu Oyun Tasarımı bölümünde yüksek lisans yapıyor. Ancak Erinç kardeşimiz yüksek lisans masraflarını karşılayabilmek ve yüksek lisansını devam ettirebilmek için sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyor.

Tüm Sarı Siyahlı Camiamızı Erinç Arğımak kardeşimize destek olmaya çağırıyoruz. Kardeşimizin kaleme aldığı mektubunu aşağıda Detaylar kısmında, çeşitli çalışmalarını Fotoğraflar kısmında, CV ve okul kabul mektubunu ise Dokümanlar kısmında görebilirsiniz.

Detaylar

Herkese Merhabalar,

Adım Erinç. 2012 yılında İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun oldum. Sonrasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdim ve şimdi de liseden beri kariyer hayalim olarak önüme koyduğum oyun tasarımı alanında yüksek lisans yapmak üzere Amerika'ya, kısmi burslu olarak kabul edildiğim Northeastern Üniversitesi'ne geldim.

Küçüklüğümden beri sanata çok ilgiliydim. İlkokuldayken derslerde resim çizerdim, fakat aynı anda dersi de dinlerdim ve bir şekilde başarılı olurdum. Dördüncü sınıftayken okul servisinde çalan ve dikkatimi çeken Power FM'i dinlemek için evdeki küçük radyoya pil taktığım andan itibaren hevesli ve aktif bir müzik dinleyicisi oldum. Ortaokul zamanlarımda, okuldaki bir öğrenci konserinden etkilenip, evdeki tahta çubuklarla rastgele kutulara vurmaya başladığım andan beri de müzik yapmak en büyük tutkularımdan biri oldu. Sekiz sene önce kendimce şarkılar yapmaya başladım, bu süreç içinde yüzden fazla şarkı ürettim, beş senedir de bilgisayar ile prodüksiyon yapıyorum.

Üç yaşımdayken, annem bana okumayı öğreten bir bilgisayar oyunu oynatırdı. O zamandan beri birçok platformda çok fazla oyun oynadım. İlkokulda Monopoly oyunundan etkilenerek kendi masa oyunumu geliştirdim fakat o zamanlar bu fikrimi ticarileştirmeyi düşünemedim. Oyunların kendine has anlatım şekillerinin yani sıra, birbirinden çok farklı disiplinleri birleştirmesi beni büyülüyor.

Lise yıllarımda, gelecekte hangi mesleği icra edeceğim konusunda kararsızdım, tek bildiğim sanata, matematik ve fen alanlarına ilgim olduğuydu. Bir gün eserlerini çok sevdiğim Salvador Dalí'nin bir tablosuna bakarken kararımı verdim; sanat eserlerindeki atmosferleri bilgisayar oyunlarında oluşturmak istiyordum. Fakat bunu, bir iki sene içinde karar vermem gereken üniversite eğitimiyle nasıl birleştireceğimi bilemiyordum. Bir gün haberlerde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin Teknokent'inde yapılan ve dünya çapında popüler olmuş bir oyunu duydum, oyun yapmak konusunda özelleşmiş bir kurumları olduğunu da öğrendim. Böylece kararımı vermiş oldum, ODTÜ'de Bilgisayar Mühendisliği okuyup bilgisayar oyunu yapmayı öğrenecektim.

Bu fikirle yola çıkıp üniversite sınavında YGS'de 594., LYS'de sayısalda 1162. olarak girdiğim bölümümü, 2017 yılında onur öğrencisi olarak bitirdim. Amerika'da oyun alanında yüksek lisans programları için başvurduğum okulların üçünden kabul aldım ancak aynı zamanda asistan olarak çalışma şansını yakaladığım için Northeastern Üniversitesi'nde okumaya karar verdim. Öğrenim hayatımı bursum, asistanlığım ve ek işlerle yürütmeyi planlıyordum fakat asistanlık konusundaki değişen ayrıntılar ve zamanımın kısıtlı olması nedeniyle planlarımı değiştirmek zorunda kaldım ve öğrenci kredisine başvurdum.

Şu anda öğrenci kredisi için kabul almış durumdayım ve kredinin aylık ödemelerini yapabilmek amacıyla kirası daha ucuz bir odaya taşınıyorum. Buradan sonrasını tamamen kendim götürebileceğim fakat bu iki değişikliğin ön ödemelerini yapmak konusunda yardıma ihtiyacım var. Ailem ve tanıdıklarım şimdiye kadar bir miktar yardım etti fakat bu noktadan sonra onlar da zorlanacaklar. Bu yüzden, sizlerin herhangi bir desteği benim için çok değerli, sayenizde hedeflerime bir adım daha yaklaşacağım.

 

Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Erinç Arğımak, İEL '12

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!