Anasayfa > Lise İhtiyaçları < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Gücümüzü İstanbul Erkek Liseli Kardeşlerimiz İçin BirleştiriyoruzSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Gücümüzü İstanbul Erkek Liseli Kardeşlerimiz İçin Birleştiriyoruz

Proje tanıtım

Sınavlara hazırlık sürecindeki son sınıf kardeşlerimizin, kahvaltı ve akşam yemeği ihtiyaçları için Sarı Siyahlı Camiamızın bağışlarına ihtiyacı var. Pansiyon binasının kapatılması sonucu otelde konaklamak zorunda kalan, İEL’li 43 öğrenci kardeşimiz için yıllık maliyeti 150 bin TL’yi bulan kahvaltı ve akşam yemeği uygulamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Sizleri, kardeşlerimizin bu ihtiyacına destek olmaya çağırıyoruz.  

Detaylar

Geçtiğimiz sene İstanbul Erkek Lisemizin pansiyon binasının yeniden yapılmak üzere kapatılması sonucu, İEL’li yatılı öğrenci kardeşlerimiz için yeni barınma imkanlarının yaratılması zorunlu bir hal aldı. Bu doğrultuda kız öğrenci kardeşlerimiz Cağaloğlu Anadolu Lisesi Pansiyonunda kalırken, erkek öğrenci kardeşlerimiz de Çapa Fen Lisesi Pansiyonuna yerleştirildiler.

Ancak Çapa Fen Lisesi pansiyonunda hem mevcut durumda kapasite sorunu yaşanması hem de Lisemize yeni gelen hazırlık sınıfı öğrenci kardeşlerine yer açılabilmesi için İEL son sınıfta okuyan 23 öğrenci kardeşimiz fedakârlık göstererek, bir mezunumuzun aile işletmesi olan Sultanahmet’teki Mangana Konak otele yerleştiler.

2016-2017 eğitim-öğretim yılı boyunca konakladıkları bu otel, kardeşlerimiz için sadece barınma yeri olmaktan öte, aynı zamanda onların evi, üniversite sınavına hazırlanabildikleri bir çalışma alanı ve Sarı Siyah yaşam kültürünü ayakta tuttukları yuvaları oldu. Camiamızın çeşitli katkılarıyla bir yıl boyunca kardeşlerimiz rahatça ders çalışabilmiş ve fevkalade bir başarı elde etmişlerdir. Otelde kalan 22 kardeşimizden 6 kişi tıp fakültesi, 4 kişi iktisadi ve idari bilimler fakültesi ve 3 kişi de fen edebiyat fakültesi olmak üzere Türkiye’nin en iyi okullarına yerleşirken 9 kişi de Türkiye, Almanya ve Amerika’daki üniversitelerdeki mühendislik fakültelerine yerleşti. Kardeşlerimiz, başarılı yerleştirmenin yanı sıra farklı puan türlerinde olmak üzere bir Türkiye 1.'si, üç Türkiye 2.'si, bir Türkiye 3.'sü, bir Türkiye 6.'sı ve bir de Türkiye 8.'si olmak üzere yedi adet derece ile muazzam bir başarı elde ettiler.

Bu büyük başarıyı elde eden kardeşlerimizi tebrik ederken, onlara bu yolda her türlü yardımı yapan Camiamıza da teşekkür ediyoruz. Ancak pansiyon binamız hala kullanım dışı olduğundan, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde son sınıf olan kardeşlerimiz de benzer problemlerle başa çıkmaya çalışıyor ve yemek ihtiyaçları konusunda geçen sene olduğu gibi Camiamızın desteğini bekliyor.

Bu acil ihtiyacı gidermek amacıyla çeşitli dönemlerden İEL mezunlarının girişimiyle; gerek kurumsal yapısı ve hizmet kalitesi, gerekse geçen sene boyunca kardeşlerimizden gelen olumlu dönüşler sebebiyle MealBox adlı şirketten (www.mealbox.com.tr) hizmet alımına devam edilmesi uygun görüldü. Kahvaltı için ise işletmesi bir mezunumuza ait olan Ünal Peynircilik’in destekleriyle hazırlanan kumanyaların dağıtılması en uygun çözüm olarak belirlendi.

18 Eylül 2017-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında verilecek akşam yemeği ve sabah kahvaltısının 43 kişi için maliyeti yaklaşık 150.000 TL olarak öngörüldü.

Son sınıfta okuyan İEL’li öğrenci kardeşlerimizin, gelecek başarılarının desteklenmesi ve Sarı Siyah dayanışma kültürünün devamı adına siz Sarı Siyahlı Ağabey ve Ablalarının bağışlarına ihtiyacı var.

Camiamızın her konuda olduğu gibi bu acil ihtiyacın karşılanmasında da, gücünü birleştirmesi için sizleri bu fona katkı sağlamaya davet ediyoruz. 2018 yılının Türkiye 1.'sinin Lisemizden çıkmasına siz de yardımcı olun.

Bağış makbuzları katkıda bulunacakların adreslerine gönderilecektir.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

SARI SİYAH DESTEK 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!