Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Türk Sineması Geleceğini ArıyorSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Türk Sineması Geleceğini ArıyorTürk Sineması Geleceğini Arıyor

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi Sinema Kulübü olarak 12 yıl önce bir ilke imza atarak düzenlediğimiz Liseler Arası Kısa Film Yarışmasını her geçen yıl daha büyük kitlelere ulaşma hedefiyle sürdürüyoruz. Her alanda olduğu gibi sinemanın da geleceğinin gençler olduğu bilinciyle “Türk Sinemasının Geleceği Aranıyor!” diyerek çıktığımız yolda; 12 yıldır gençlerin konu sınırlaması olmadan, çektikleri kısa filmler aracılığıyla kendilerini özgürce ifade edebilmelerini sağlamaktan gurur duyuyoruz. Bu gururu sizlerle paylaşmak için bize destek olmanızı bekliyoruz…

Detaylar

İlk Liseler Arası Kısa Film Yarışması!

Okulumuz sinema kulübü, 12 sene önce düzenlemeye başladığı Liseler Arası Kısa Film Yarışması’nı bu sene de kaldığı yerden tüm hızıyla devam ettiriyor. Yarışma Türkiye’de lise öğrencileri için düzenlenen ilk kısa film yarışması olma özelliğine sahip.

Geçtiğimiz sene Türkiye’nin dört bir yanından toplam yüzün üstünde filme ev sahipliği yapan yarışma, her sene daha çok gence ulaşarak ilerliyor. Yarışma, öğrencileri genç yaşta sinemaya yöneltiyor ve onlara sinema sevgisi kazandırmayı hedefliyor, bu sayede Türk Sinemasının geleceğine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Kısacası, “Türk Sineması’nın geleceğini arıyor!” Sinema çevreleri tarafından büyük beğeni toplayan “İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması”, genç yönetmen adaylarına güzel fırsatlar tanıyor, gençlerle ustaları bir araya getiriyor ve tüm liseli gençleri kısa film çekmeye davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi için:

Yarışmaya geçen sene katılan filmler için:

Tanıtım filmimiz: 

Organizasyon Sürecinde Neler Oluyor?

İEL Sinema Kulübü her sene, öğretim yılının başında üyeleriyle bir araya gelir. Yıl boyunca kulüp üyeleri gerek ödül töreni gecesinin organizasyonu (sahne, kokteyl, ödüller, müzik grubu vs. ),  gerek ülkenin dört bir yana dağıtılan yarışma afişleri, gerekse geceye katılan yönetmenlere dağıtılan kitapçıkların ve t-shirtlerin basımı ve tasarımı gibi işlerle ilgilenirler. Çeşitli usta oyuncu ve yönetmenlerle bir araya gelir ve onları jüri olmaya davet ederler. Jüri üyelerimiz arasında Atilla Dorsay, Zeki Demirkubuz, Selim Demirdelen, Yekta Kopan, Özge Özberk, Bennu Yıldırımlar, Ruhi Sarı, Erkan Can, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Onur Ünlü ve daha birçok seçkin oyuncu ve yönetmen yer aldı. Gelen filmler katılım süresi son bulduğunda önce ön jüri tarafından sonra da jüri tarafından değerlendirilir. Haziran ayının ilk haftası gerçekleştirilen ödül töreninde, genç yönetmenlerimiz sinema alanında ustalarla bir araya gelme şansı yakalar.

İEL Sinema Kulübü olarak yıllar önce yola çıkıp kulübümüzü bugünlere getiren abi ve ablalarımızın izinden gidiyor, kulübümüzü geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Bütçemiz

Okulumuzdaki diğer bütün öğrenci kulübü organizasyonları gibi kısa film yarışmamızın da organizasyon süreci baştan sona öğrenciler tarafından yürütülmektedir. Organizasyon masraflarımız için gerekli olan bütçe aşağıdaki gibidir:

12. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması Bütçesi

 • Sahne – Ses – Işık:  10.000,00 TL
 • Konser (sanatçıya bağlı): 10.000,00 TL
 • Ödüller: 9.000,00 TL
 • Kokteyl – Yemek: 6.000,00 TL
 • Afiş: 1.000,00 T
 • Kitapçık – Broşür – DVD:  2.000,00 TL
 • Diğer:  1.000,00 TL
 • TOPLAM: 39.000,00 TL

Destekçinin bağışı ile kazanımı:

 1. BÜYÜK ÖDÜL GECESİNDE PLAKET VERİLMESİ
 2. KİTAPÇIK VE İNTERNET SİTESİNDE(İSTEK DAHİLİNDE)İSMİNİN GEÇMESİ
 3. SENE SONU KOMİTE ADINA ÇEKİLECEK 'TEŞEKKÜRLER VİDEOSUNDA' DESTEKÇİYE YER VERİLMESİ  

Ödüller

 1. Birinci Yarışmacı: Altın Boğa ve HD kamera
 2. İkinci Yarışmacı: Dijital Fotoğraf Makinesi
 3. Üçüncü Yarışmacı: IPOD
 4. Mansiyon:  DivX DVD Oynatıcı

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!