Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Nisa İlgazi'17 SciencesPo Aix'e Yüksek Lisansa Gidiyor...SONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Nisa İlgazi'17 SciencesPo Aix'e Yüksek Lisansa Gidiyor...

Proje tanıtım

İEL 2017 mezunumuz Nisa İlgazi başarılı lisans eğitimi sonrası Fransa'nın alanında en prestijli üniversitelerinden SciencesPo Aix Jeostrateji, Savunma ve Uluslararası Güvenlik Master programına kabul aldı. Üstelik başarıyla geçtiği Fransa Büyükelçiliği Mükemmellik Bursu sayesinde eğitim masrafları ve aylık harcamaları da Fransa tarafından karşılanıyor. Başarılı kardeşimizin tek eksiği yol giderlerinin karşılanması... Şimdi Nisa'nın yanında olduğumuzu gösterelim, hayallerindeki eğitime yol olalım...

Nisa'nın sizlere seslenişini aşağıda okuyabilirsiniz...

 

Detaylar

Değerli Sarı Siyahlı Abla ve Abilerim, 

Ben İEL’17 dönemi mezunlarından Nisa İlgazi. 2017 yılında İEL’den mezun olduktan sonra her zaman hayalim olan kariyer hedeflerimi gerçekleştirmek üzere uluslararası politika alanına yöneldim. 2017’de Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandım. Bir sene Fransızca hazırlık okuyarak üçüncü bir yabancı dil öğrendim. Bölüm derslerimi %70 Fransızca olacak şekilde okudum ve bu yıllarda dilimi geliştirme fırsatı buldum. Lisans birinci sınıfta Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında hibe kazanarak Brüksel’de iki ay süresince bir düşünce kuruluşunda staj yaptım ve yurtdışında yaşamayı yaşıtlarımdan çok daha önce tecrübe ettim. Çevre ve kadın temalarında çalışan STK’larda gönüllü görev yaptım. Yüksek not ortalamam sayesinde Lisans üçüncü sınıftayken Fransa’nın alanındaki en prestijli okulu olan SciencesPo Paris’te Erasmus+ hibeli değişim programı ile okudum. Haziran 2022’de 3,41 not ortalamasıyla bölümümden mezun oldum. Yüksek lisans için SciencesPo Aix’te Jeostrateji, Savunma ve Uluslararası Güvenlik Master programına kabul aldım. Ayrıca eğitim masraflarımın ve aylık harcamalarımın karşılandığı Fransa Büyükelçiliği Mükemmellik Bursu’nu, çeşitli eleme aşamalarından (mülakat vs.) başarıyla geçerek kazandım. 2022 yılında Eylül-Haziran arasında master eğitimim için Fransa, Aix-en-Provence şehrinde olacağım. 

            1 Eylül’de Fransa’da derslerim başlıyor. Bunun için Ağustos ayının sonuna  kadar uçak biletimi almam gerekiyor fakat uçak bileti gidiş dönüş fiyatları siz değerli mezunların da görüp bilgilenebileceği üzere oldukça yüksek seyrediyor. Bu fiyat ailemin karşılayabileceğinin çok üzerinde. Vize işlemlerimi tamamlayabilmem için uçak biletimi göstermem gerekiyor Fakat uçak biletini maddi imkansızlıklardan dolayı alamıyorum. Ayrıca kazandığım bursun kapsamına ulaşım masraflarım dahil değil. Uçak bileti fiyatları Ağustos sonu Eylül başının sezon açılışı olması sebebiyle normal fiyatların çok üzerinde oluyor. Sonuç olarak master kabulü almış ve başarı bursuna hak kazanmış olmama rağmen Fransa’ya ulaşım konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorum.  Bu noktada siz değerli mezun abla abilerimden destek istiyorum. Vereceğiniz büyük ya da küçük her türlü destek beni çok mutlu edecek ve onurlandıracak.

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim. 

Saygılarımla,

Nisa İlgazi’17

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!