Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
IELMUN (Model Birleşmiş Milletler Konferansı) 2017'ye DestekSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
IELMUN (Model Birleşmiş Milletler Konferansı) 2017'ye Destek

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü (İELMUN), Türkiye’nin en önde gelen liselerarası konferanslarından biri olan Model Birleşmiş Milletler Konferansının bu sene 6.sını düzenliyor. İELMUN Komitesi bu prestijli organizasyon için desteklerinizi bekliyor.
İELMUN hakkında detaylı bilgiye aşağıda yer alan detaylar kısımından, sponsorluk dosyasına 'Dokümanlar' sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Detaylar

İstanbul Lisesi Model Birleşmiş Milletler, 2011 yılından beri akademik yaşamlarını ve hayata bakış açılarını büyük açıda etkileyecek hayati öneme sahip konularda diplomatik bir şekilde tartışmak ve dünyanın gündeminde olan konular hakkında kendi altyapılarını geliştirmek üzere geleceği parlak yüzlerce insanı Birleşmiş Milletler’in organlarını simüle ederek bir araya getiren,Türkiye’nin önde gelen liselerarası konferanslarından biridir. Uluslarası bir organizasyon olarak bizler, geleceğin diplomatları olan bu insanların fikirlerini özgürce beyan edebileceği, bunu yaparken diğerlerinin görüşlerinden haberdar olabilecekleri bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu platformu oluştururken, genç yüreklerin fikirlerini ifade etmelerini ve diplomasiye olan ilgilerini tatmin etmeyi engelleyen bariyerleri yıkmayı amaç edindik. Bunu yaparken aynı zamanda bir lise organizasyonu olarak kendi sınırlarımızı da genişletiyoruz.

Model Birleşmiş Milletler (MUN) nedir?

MUN, lise ve üniversite öğrencilerinin Birleşmiş Milletler’deki güncel konuları tartıştığı, devletler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin rollerini öğrencilerin üstlendiği bir simülasyondur. MUN akademik bilgi ve yabancı dil becerilerinin kullanarak kültürler arası etkileşimi ve paylaşımı sağlar. Katılımcıların gerektiğinde kendilerini bireysel düşüncelerinden soyutlayarak farklı görüşleri de temsil etmelerini sağlayan MUN, bu sayede katılımcıların dünyaya bakış açılarını geliştirir.

Bizler de, İstanbul Erkek Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü (Istanbul Erkek Lisesi Model United Nations) yani IELMUN olarak; Model Birleşmiş Milletler Konferansı 2017’yi yani IELMUN 2017’yi, bu sene 6. kez düzenlemekteyiz. Konferansımızın ve kulübümüzün amblemi, İstanbul Erkek Lisesi’nin sarı-siyah değerlerini temsil eden orijinal amblemi ve Birleşmiş Milletler’in barış ve uluslararası işbirliğini temsil eden dünya küresi ve zeytin dallarının bir kombinasyonudur.

IELMUN’un diğerlerinden farkı nedir?

IELMUN benzerlerinden farklı olarak katılımcılarına üç farklı dilde komite seçimi imkânı sunuyor. Eşsiz tarihi okul çatısı altında toplanan katılımcılara sunulan imkanlar bununla sınırlı kalmayıp; delegelerin sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda yapılandırılmasına zemin hazırlıyor.

IELMUN’un ayırıcı diğer bir özelliği ise, benzerlerinin aksine katılımcı ağını yanızca lise öğrencileriyle kısıtlamayıp üniversite öğrencilerini de ağırlamasıdır.

Yabancı katılımcıları oluşturan öğrenciler 3 farklı kıtadan Almanya, İngiltere, Mısır, Nijerya, Cezayir, Hollanda, Yunanistan, Etiyopya, Romanya gibi ülkelerden farklı lise ve üniversitelerden ülkemize IELMUN konferansına katılmak amacıyla gelmektedirler. Ülkemizin eğitim ve kültürel alanlarda tanıtımı,dünyadaki tek dört dilde komite imkanı sunan konferansımız sayesinde en iyi şekilde yerine getirilmektedir.

IELMUN’un partner organizasyonları kimlerdir?

IELMUN, Avrupa’da adını duyurmuş diğer konferanslardan RomeMUN(Italya), RIMUN(Fransa), DMUN(Almanya) ve OLMUN(Almanya) ile ortaklık antlaşmaları imzalamıştır. 

Nasıl destek olabilirsiniz?

IELMUN ekibi organizasyo ve akademik olarak iki ana departmanla çalışmaktadır. Okulu ve ülkesini başarıyla temsil eden konferans, tecrübe kazandıkça daha iyi ürünler ortaya koymaktadır. Bu yolda sizlerle, abla ve ağabeylermizle, ilerleyebileceğimize inanıyoruz. Gerekli ihtiyaçlarımız aşağıdaki gibidir:

Finansal Destek:

Ana Sponsorluk: 15.000 TL +KDV

Altın Sponsor:     10.000 TL +KDV

Gümüş Sponsor:  5.000 TL +KDV

Bronz Sponsor:    2.500 TL +KDV

Maddi Hedef Toplamı: 150.000 Türk Lirası

Lojistik Destek:

Konferans tarihlerinde;

400 kişilik taşıma

200 kişilik konaklama  

Akademik Destek:

Siyaset ve İş dünyasından konuşmacılar

Politika ve Ekonomi alanından üniversite akademisyenleri

Medya Desteği:

Gazete-dergi-televizyonlarda haber ve basın duyurusu

Matbaa-Basım Desteği:

Konferans malzemelerinin basımı (kalem, kitapçıklar, tişörtler, etiketler, afiş, bez çanta vb.)

Konferans sırasındaki doküman basımı (kararnameler, gazeteler vb.)

Ürün Desteği:

400 kişi için konferans tarihlerinde;

Kahve, çay, tuzlu ve tatlı kurabiyeler vb.

Şişe su, gazlı-gazsız-meyveli içecekler vb.

Dondurma, meyveli yoğurt vb.

 

 

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!