Anasayfa > Burslar > Burs Talep Edenler Mezunlar < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Elif Doğan'ın (İEL'16) Münih Üniversitesinde Eğitimi için Destek ÇağrısıSONRAKİ
PROJE

Bu proje, bağışçılarımız sayesinde başarı ile tamamlanmıştır. Gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Elif Doğan'ın (İEL'16) Münih Üniversitesinde Eğitimi için Destek Çağrısı

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi 2016 yılı mezunu kardeşimiz Elif Doğan, geçtiğimiz yıl Münih Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğine kabul edildi ancak maddi yetersizlik sebebiyle kabul edildiği üniversiteye gidemedi. Elif, Münih Teknik Üniversitesinde okuma fırsatını kaybetmek istemiyor ve bu sebeple tüm Sarı Siyahlı camianın ve eğitim gönüllülerinin desteklerini bekliyor.

Aşağıda Elif’in kendi kalemiyle ele aldığı mektubuna aşağıda yer alan 'Detaylar' kısmından, CV’sine ise Dokümanlar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Sevgili Sarı Siyahlı Abi ve Ablalarım,

    Adım Elif Doğan. 1997 yılında İstanbul’da doğdum. 2011 yılında hayalim olan İstanbul Erkek Lisesi’ne başladım. Lisedeki eğitim hayatım boyunca kendimi birçok anlamda geliştirme imkanı yakaladım ve hem YGS-LYS sınavlarına hem de Abitur sınavına hazırlandım. 2016 yılında da lisemizden mezun oldum.

    Geçtiğimiz sene, Münih Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinden kabul aldım. Ancak maddi imkansızlıklarım yüzünden gidemedim. Bu yüzden, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinde lisans eğitimimi almaya başladım. Ancak üniversitelerimizin mühendis ve akademisyen yetiştirme konusunda oldukça eksik kaldığını söylemeliyim. Okula her gittiğimde, her derse girdiğimde eğitimin yetersizliği yüzüme çarpıyor ve her gün eğer yeterli maddi imkanım olsaydı, nasıl bir eğitim alabileceğimi düşünüyorum. Münih Teknik Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri ve öğrencilerine sunduğu eğitim kalitesi ve imkanlarıyla Türkiye’deki üniversitelere karşı farkını açıkça belli ediyor.

    Hayalim hala canlı olarak kafamın içinde yankılanıyor. Ancak ailemin bunu karşılaması çok zor. Babam bir esnaf, annem ise ev hanımı. Evde 2 kardeşim daha var. Biri üniversite sınavına hazırlanıyor, diğeri ise TEOG sınavlarına hazırlanıyor. Ben ise bu sene kafama koyduğum hayalim için maddi fon oluşturmak için son derece kararlıyım. Son çare olarak her zaman evim olmuş, bana yeni kapılar açmış sarı siyah camiadan yardım istemek istiyorum.

Zamanınız ve ilginiz için teşekkür ederim,

Elif Doğan’16

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!