Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
Yelkenimizde Lisemizin Arması...BAŞA
DÖNÜN

Yelkenimizde Lisemizin Arması...Yelkenimizde Lisemizin Arması...

Proje tanıtım

Hayalimiz, Lisemizin armasının yelkeninde bulunduğu bir tekne ile yarış kazanmaktır, diyor kulüp üyeleri... Acaba bize teknesini açacak bir Sarı Siyahlı büyüğümüz olabilir mi? İEL Yelken Takımımız, yarışlarda Lisemizi başarıyla temsil ediyor. İstanbul'da antreman yapacakları ve yarışa katılabilecekleri bir tekneye ihtiyaçları var... 

Geçen yıl katıldıkları Bilgi Cup’18’de İstanbul 3.’lüğünü kazanan yelkencilerimiz, bu yıl yapılan Bilgi Cup’19’da ilk yarışı 2., ikinci yarışı ise 1. sırada tamamladılar. Genel Klasman 1.liğine çok yaklaşan yelken takımımız son yarışta siyah bayrak görerek yarışa veda etti. Yelkencilerimiz geçen yıl yapılan College Cup’da ise büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Birincisi olmuş ve bizleri gururlandırmışlardı.  

Yelkencilerimiz, faaliyetlerini sürdürmek ve İEL Logomuzu gururla sergileyecekleri yarışlara katılabilmek için, bu spora gönül vermiş yelkenci ve denizci abla ve ağabeylerinin desteğine ihtiyaç duymaktalar. İEL Yelken Kulübümüze maddi ya da malzeme kullanım desteğinde bulunabilecek mezunlarımızı Sarı Siyah Destek web portali üzerindeki (www.sarisiyahdestek.com) projelerinden kendilerine ulaşmaya davet ediyoruz.

Detaylar

  • Biz Kimiz?

İstanbul Erkek Lisesi Yelken Kulübü, 2016 yılında İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuş bir okul spor kulübüdür. Kurulduğu tarihten bu yana çeşitli etkinlik ve yarışlarda İstanbul Erkek Lisesi’ni yelken branşında temsil etmekte olan İEL Yelken Kulübü faaliyetlerini antrenmanlar ve yarışlar olarak iki ana başlık altında sürdürmektedir. Bütün yönetimi, organizasyonu, planlanması kulüp üyeleri tarafından gerçekleştirilen ve her üyesi aynı zamanda İstanbul Erkek Lisesi öğrencisi olan İEL Yelken Kulübü yeni başarılara ve maceralara yelken açmak için yoluna emin adımlarla devam etmektedir.  

  • Kulübümüzün İşleyişi

İEL Yelken Kulübü eğitim ve yarış takımı olarak iki ayrı takımdan oluşur:

Eğitim Takımı: Her yıl İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri arasında yelkene ilgi duyan ve bu spora gönül vermeye hazır sarı siyahlılardan oluşturulur. Eğitim takımımızın amacı yelkene gönül vermeye hazır İEL’li kardeşlerimize yelkenciliği, yarışçılığı ve denizciliği öğretip onlara lisanslı sporcular olarak İEL Yelken Yarış takımına geçme şansı sunmaktır.

Yarış Takımı: Daha önce lisanslı olarak yelkencilik yapmış, yarışçılığı ve denizciliği bilen ya da eğitim takımında üstün çaba ve başarı gösteren sarı siyahlılardan oluşur. Yarış takımının amacı,  antrenmanlarda geliştirdiği beceri, strateji ve taktiklerle yerel ve ulusal yarışlarda İstanbul Erkek Lisesi’ni katıldığı yarışlarda en iyi şekilde temsil etmektir.

  • Desteğinize ihtiyacımız var

Bizim başarımız için teknesini bize açacak ya da yönlendireceği bir tekne olan Sarı Siyahlı büyüklerimizi arıyoruz.  Çünkü:

  • Yarış takımımızın trofeler ve diğer yerel yarışlara katılabilmesi için,
  • Yarış takımımızın yarış antrenmanlarını yapması için,
  • Eğitim takımımızın temel eğitim antrenmanlarının yapılabilmesi için 

bir tekneye ihtiyacımız var.

  • Nasıl destek olabilirsiniz?

Kulübümüzün belli bir program çerçevesinde kullanabileceği, yarış ve eğitim takımlarımızın antrenman ve yarış için gerek duyduğu tekneyi sağlayabilirsiniz. Teknenin yelkenlerine Lisemizin armasının işlenmesi için sponsor bulacağız..

10 bin TL karşılığı Mavi Deniz Sponsorumuz olarak.

- 5 bin TL karşılığı Karayel Sponsorumuz olarak 

Sponsorluklarla ilgili dosyamızı iletmek için bizimle iletişim kurmanızı bekliyoruz. .

BAĞIŞLARINIZ İLE İLGİLİ DUYURU

Bağışlarda vergi muafiyeti olup, bağışlar vergi matrahından düşülebilir. Bağış yapanlar, projede “Bağışçılar” sorgusu yapıldığında görülebilecektir. Yapılacak tüm nakdi bağışlar için bağış sahibine makbuz kesilecektir. 1000 TL üzerindeki bağışların makbuzları adrese gönderilecektir. 1000 TL ve altındaki bağışların makbuzları ise taranarak bağışçının e-posta adresine iletilecek, isteyenler İELEV’den makbuzlarını alabilecektir. Bağışlarınızla ilgili yapacağınız EFT ve havalelerin açıklama kısmına "Yelken Kulübü" ibaresini yazmanızı önemle hatırlatırız. 

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin : 0212 514 01 47 (İELEV Santral)

                                                    ielev@ielev.org.tr

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!