Anasayfa > Kulüpler < Geri dönün

ÖNCEKİ
PROJE
TEDxİEL 2018 KonferansıSONRAKİ
PROJE

TEDxİEL 2018 KonferansıTEDxİEL 2018 Konferansı

Proje tanıtım

İstanbul Erkek Lisesi TEDxYouth@IEL komitesi olarak, uluslararası konuşmacıların, yenilikçi fikir ve tecrübelerini genç beyinlerle paylaşmalarına ortam hazırlamak için okulumuzda 14 Nisan tarihinde TEDx konferanslarının 4. sünü düzenliyoruz. Bu organizasyonu gerçekleştirmek için desteklerinizi bekliyoruz.

Sponsorluk dosyamıza "Dokümanlar" sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Detaylar

TEDxYouth@IEL, İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuş, TED konuşmalarından ilham alan, ülkeye yön verecek insanların ufkunu açmayı ve fikir dünyalarını geliştirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Her konuda edindiği bilgileri geliştirmeyi ve çevresindekilerle paylaşmayı kendine görev edinen İstanbul Erkek Lisesi bu organizasyonda, okulumuz öğrencilerinin ve mezunlarının yanı sıra diğer okullardaki öğrenciler de dahil olmak üzere yaklaşık 200 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Senede bir kez, genç bireylere ilham olmak ve onları yaymaya değer fikirlerle buluşturmak için okulumuzda bu organizasyonu gerçekleştirmekteyiz.

TEDxYouth@IEL, 40 öğrenci ve 1 koordinatör öğretmenden oluşan komitemiz tarafından düzenlenmektedir. Etkinlik süresi boyunca okulumuzda, belirlediğimiz tema çerçevesinde farklı alanlarda uzmanlaşmış insanlar tarafından verilen konferanslar, coffee breakler ve çeşitli aktiviteler yer almaktadır. Katılımcılar ve konuşmacılardan hiçbir ücret alınmamaktadır.

TED nedir?

TED insanların farklı alanlarda bilgi paylaşımını sağlamak, yenilikçi ve girişimci fikirlerini yaymak amacıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Açılımı ‘Technology Entertainment Design’ olup konferanslarında da bu konuları kapsar. TED konferansları fikirler, tasarımlar, tecrübeler ve yaratıcı beyinlerin toplanma noktasıdır. Amaç, alanında uzman kişilerin bilgi aktarımına zemin oluşturmaktır.

TEDx nedir?

x= independent TED event anlamına gelir. Yani bağımsız TED organizasyonu. TED, aynı formatı ve vizyonu paylaşan bağımsız organizatörleri yerel TEDx etkinliklerini gerçekleştirebilmeleri için destekler ve onlara genel kılavuzluk hizmeti sağlar. Bu organizasyonlar TED tarafında verilen lisans ile TED adı altında gerçekleşir ve aynı ilkeleri benimser.

Etkinlikler

Bu sene de gerçekleşecek olan konferansımızda ilgi çekici konuşmalarıyla değerli konuşmacılar bize eşlik edecek. Bu konuşmalar arasındaki coffee breakler ise çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Coffee breakler sırasında her zaman mevcut olan büfe ve canlı müziğin yanında organizasyon ekibimizin de düzenlediği çeşitli oyunlar bizi eğlendirecek. Bu oyunlar arasında katılımcıların adlarını yazdırıp katılabileceği ödüllü oyunların yanında katılımcıların fikirleri ve hayalleri ile şekillenecek olan 

herkesin katılımına açık panolar ve interaktif anketler de yer alacak.

Konuşmacılar

Konferansımızda Türkçe ve İngilizce konuşmalar yapılacaktır.

Geçen yılki konuşmacılar şu şekildedir: Doç. Dr. Cenk Demirkıran (Öğrenmek İçin Yola Çık), Melis Danişmend (Hayatta Başarısızlık ve Mutluluk), Güven İslamoğlu (Yeşil Kalpler), Engin Arıkan (Etkili Yardımseverlik), Prof. Dr. Ahmet Akgül & Doç. Dr. İbrahim Sayın (Yazar Editöre Karşı: Şahi, tavla ve Cinderella), Dilara Gönder (Medya Günlerim)

Coffee Break Performansları: Taka Tuka (İEL öğrencilerinin kurduğu bireysel grup), İEL Öğrenci Orkestrası

Bu yılki etkinlik için davet etmeyi planladığımız konuşmacıların güncel listesi şu şekildedir: Zeynep Tuzcular Vural, Hakan Günday, Hetain Petal, Filiz Günsur, Marcus Graf

Mekân

Buram buram tarih kokan 134 yıllık Türkiye’nin en köklü liselerinden olan İstanbul Erkek Lisesi ve lisenin 153 yıllık tarihi binası 3 senedir olduğu gibi bu sene de TEDxİEL 2018 konferansına ev sahipliği yapacak.

Bütçe

Konferansımıza 150 kişilik dinleyicinin dışında konuşmacılar, sponsorlar, görevli öğrenci ve öğretmenler de katılacak ve organizasyon günüde toplam sayı 200 kişi olacaktır. Katılımcı ve konuşmacılardan hiçbir ücret alınmamaktadır.

Coffee Break: Konuşma aralarında izleyici ve konuşmacılara yapılacak ikramlar: Kuru pasta, atıştırmalık, sıcak içecekler (çay, kahve), meşrubatlar(gazlı/gazsız) vb. İhtiyaç: 2500?

Dekorasyon: Konferans günü sahne düzenlemesi, koridorların süslenmesi, aralarda sergilenecek panolar ve sergiler. İhtiyaç: 6000?

Eşantiyon: Katılımcılara dağıtılacak rozet, kalem, defter, tişört gibi ürünler, konuşmacılar ve sponsorlara takdim edilecek belge veya plaketler. İhtiyaç: 6000?

Ses Sistemi: İhtiyaç:1500?

Kamera ve Fotoğrafçılık: TEDx konuşmalarımız konferans sonrası ücretsiz olarak internet üzerinden yayınlanır. Bu yüzden de gün boyu çekim yapacak profesyonel kameraman ve fotoğrafçıya ihtiyaç duymaktayız. İhtiyaç:2500?

Matbaa: Komite üyeleri için isim etiketleri, afiş ve poster baskıları, katılım sertifikaları, programlar ve broşürler. İhtiyaç: 3000?

Performans: Konuşma aralarında sergilenecek dans ve müzik gösterileri. İhtiyaç: 2000?

Toplam Bütçe: 23000?

 

Sponsorluk

Ana Sponsorluk

5000 TL ve üzeri sponsorluk “Ana Sponsor” olarak anılacaktır.

Basılı tüm kaynaklarda, basın bildirisinde ve reklamlarda “Ana Sponsor” olarak belirtilecektir.

“Ana Sponsor” konferans günü okulda stant açıp tanıtım yapabilecektir.

Konferans günü en büyük flama ve afişler ana sponsorlara aittir.

Firma yetkilisine Kapanış Töreni'ndeki katkılarından dolayı plaket takdim edilecektir.

Firma yetkilileri konferansa davetli olacaktır ve konferans günü katılımcılara dağıtılacak defter vb. eşantiyonlarda "Ana Sponsor” olarak belirtilecektir.

Sponsorun kataloğu katılımcılara verilen dosyalarda bulunabilecektir.

Sponsor firma organizasyona yaptığı katkıyı kendi reklam kampanyalarında kullanabilecektir.             NOT: Şirket logoları sponsorluk miktarı oranında basılı dokümanlarda yer alacaktır.

Co-Sponsorluk

2000 TL-3000TL arasındaki sponsorluklar "Co-Sponsor” olarak adlandırılacaktır.

Basılı tüm kaynaklarda, basında, reklamlarda ve sosyal medyada "Co-Sponsor” olarak belirtilecektir.

Co-Sponsor konferans günü flama ve afiş asma hakkına sahiptir.

Firma yetkilileri konferansa davetli olacaktır.

Firma yetkilisine Kapanış Töreni'nde katkılarından dolayı plaket takdim edilecektir.

Konferans günü katılımcılara dağıtılacak defter vb. eşantiyonlarda "Co-Sponsor” olarak belirtilecektir.

Sponsorun kataloğu katılımcılara verilen dosyalarda bulunabilecektir.

Sponsor firma organizasyona yaptığı katkıyı kendi reklam kampanyalarında kullanabilecektir.             NOT: Şirket logoları sponsorluk miktarı oranında basılı dokümanlarda yer alacaktır.

Ürün Sponsorluğu

Basılı tüm kaynaklarda, basın bildirisinde ve reklamlarda "Ürün Sponsoru” olarak belirtilecektir.

Ürün Sponsoru konferans günü okulda stant açıp tanıtım yapabilecektir.

Konferans günü flama ve afiş asma hakkına sahiptir.

Firma yetkilisine Kapanış Töreni'nde katkılarından dolayı plaket takdim edilecektir.

Firma yetkilileri konferansa davetli olacaktır.

Konferans günü katılımcılara dağıtılacak defter vb. eşantiyonlarda "Ürün Sponsoru” olarak belirtilecektir.

Sponsorun kataloğu katılımcılara verilen dosyalarda bulunabilecektir.

Sponsor firma organizasyona yaptığı katkıyı kendi reklam kampanyalarında kullanabilecektir.     

NOT: Şirket logoları sponsorluk miktarı oranında basılı dokümanlarda yer alacaktır.

İletişim

TED’in internet sayfasında konferanslarımızda yapılan konuşmalar yayınlanacaktır.

Not: Parasal desteğin yanında bize matbaa, eşantiyon vb. alanlarda destek olmak isteyen mezunlarımız bizimle aşağıdaki adresten iletişime geçebilir.

Betül Eda Çilesiz: 05533461662  betleda.inci@gmail.com

Zeynep Duysak: 05073628757  zeynepduysak@gmail.com

İlk siz haberdar olun, Projeleri kaçırmayın!